خبرگزاری هرانا
امروز دوشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۷, 25th of March 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۷/۰۸/۲۱ ساعت ۲۱:۱۱:۱۸

    خانه  > سایر گروهها  >  حکم شلاق دو مدیر در استان کهگیلویه و بویراحمد به زودی اجرا می‌شود

حکم شلاق دو مدیر در استان کهگیلویه و بویراحمد به زودی اجرا می‌شود

خبرگزاری هرانا – رئیس کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد گفت که حکم شلاق پرونده استخدام‌های غیرقانونی معاون استاندار و مدیرکل جهاد کشاورزی به زودی اجرا می‌شود. این افراد پیش‌تر به ترتیب به تحمل هفت فقره یکصد و ده ضربه شلاق تعزیری و یک فقره هفتاد و چهار ضربه شلاق تعزیری محکوم شده بودند. کنوانسیون بین‌المللی حقوق مدنی و سیاسی صراحتاً استفاده از مجازات‌های تحقیر آمیز و نافی کرامت انسانی مانند شلاق را ممنوع کرده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از میزان، مزارعی رئیس کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد در تشریح آخرین جزئیات پرونده مدیران متخلف در استخدام‌های غیرقانونی در استان گفت: “معاون استاندار و مدیرکل جهاد کشاورزی در بحث تصرف غیرقانونی در اموال بیت المال و استخدام‌های غیرقانونی به حکم انفصال از خدمت و شلاق محکوم شدند”.

این افراد پیش‌تر به ترتیب به تحمل هفت فقره یکصد و ده ضربه شلاق تعزیری و یک فقره هفتاد و چهارضربه شلاق تعزیری محکوم شده بودند.

همچنین دادگاه تجدید نظر استان کهگیلویه و بویراحمد حکم انفصال از خدمت دو ساله معاون استاندار و یکساله مدیر کل را به مدت سه سال به حالت تعلیق درآورد.

وی افزود: “حکم انفصال دو متهم این پرونده به حالت تعلیق در آمده است و حکم دیگر نیز به زودی اجرا خواهد شد”.

لازم به ذکر است که کنوانسیون بین‌المللی حقوق مدنی و سیاسی صراحتاً استفاده از مجازات‌های تحقیر آمیز و نافی کرامت انسانی مانند شلاق را ممنوع کرده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید