خبرگزاری هرانا
امروز دوشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۷, 25th of March 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۷/۰۸/۲۱ ساعت ۲۰:۳۶:۴۰

    خانه  > اصناف, کارگران  >  دستکم ۵ تجمع اعتراضی برگزار شد

دستکم ۵ تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – امروز، جمعی از کارگران گروه ملی فولاد اهواز، جمعی از کارگران پروژه ساخت قطار شهری اهواز، حدود ۱۵۰ نفر از کارکنان بیمارستان امام خمینی کرج، جمعی از کارگران نیشکر هفت تپه و جمعی از کارکنان شهرداری خنافره در استان خوزستان در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، کارگران گروه ملی فولاد اهواز صبح امروز برای چندمین بار مقابل استانداری خوزستان برای احقاق حق مطالبات خود تجمع کردند.

صبح امروز دوشنبه ۲۱ آبان ماه، کارگران گروه ملی فولاد خوزستان در پی محقق نشدن خواست‌های خود مقابل استانداری خوزستان تجمع کردند.

غریب هویزاوی از کارگران این مجموعه در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا عنوان کرد: “مشکلات به قوت خود باقی است، هیچ اقدام مثبتی صورت نگرفته است. ۳۰ درصد خط تولید راه اندازی شد و پس از مدت کوتاهی به دلیل عدم تامین مواد اولیه دوباره از کار افتاد”.

وی افزود: “۲ سال است همه مسئولان وعده پیگیری می‌دهند؛ اما عمل نمی‌کنند و صرفا به وعده بسنده می کنند. ۴ ماه معوقات حقوقی، مشکلات بیمه کارگران و تامین مواد اولیه همچنان گریبان گیر این مجموعه است”.

یکی دیگر از کارگران اظهار کرد: “چرا نمی‌توانند این مافیا و دست های پشت پرده صنایع گروه ملی فولاد وجود دارد را شناسایی کنند؟”

هویزاوی در پاسخ به این سئوال که آیا وعده‌های همایون یوسفی مبنی بر تامین مواد اولیه و معوقات حقوقی شما جامه عمل پوشید یا خیر؟ گفت: “به هیچ وجه هیچ وعده‌ای عملی نشد و مسئولان همچنان در حال پیگیری هستند، ولی در عمل هیچ اتفاقی نمی افتد”.

لازم به اشاره است که روز گذشته نیز کارگران گروه ملی فولاد اهواز اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کرده بودند.

اعتراض کارگران «قطار شهری اهواز» به دومین روز رسید

به گزارش ایلنا، اعتراض جمعی از کارگران پروژه ساخت «قطار شهری اهواز» که از روز گذشته در واکنش به بی‌توجهی پیمانکار به وضعیت پرداخت نشدن مطالبات مزدی آغاز شده بود، امروز نیز ادامه یافت.

فعالان صنفی کارگری شهر اهواز با اعلام خبر اعتراض صنفی دوباره کارگران قطار شهری مقابل ساختمان سازمان قطار شهری اهواز واقع در بلوار آیت‌الله بهبهانی گفتند: “امروز دومین روزی است که کارگران پروژه ساخت قطار شهری در اعتراض به پرداخت نشدن مطالبات صنفی‌شان، کار در بخش‌های مختلف این پروژه عمرانی را متوقف کرده‌اند. این درحالیست که به گفتهٔ کارگران، آنان تا پرداخت نشدن حداقل بخشی از مطالباتشان به اعتراضات خود ادامه خواهند داد”.

به گفته یکی از کارگران معترض؛ طی چندین ماه گذشته هر روز پیمانکار با پیگیری برخی مسئولان وعده پرداخت بخشی از مطالبات ۱۷ماهه کارگران را داده است اما روز گذشته در نخستین روز از اعتراض، برخی مسئولان قطار شهری با حضور در جمع معترضان به ما گفتند که منابع مالی کافی برای پرداخت بخشی از مطالبات‌مان را ندارند.

به گفته وی؛ همچنین دیروز مدیر پروژه قطار شهری اهواز در پاسخ به پیگیری کارگرانی که ۱۷ ماه حقوق معوقه دارند، گفت: “با تامین منابع مالی حداکثر تا ۲۰ روز دیگر سعی می‌کنیم یک ماه از معوقات مزدی را پرداخت کنیم”.

به ادعای این کارگر که به نمایندگی از سایر کارگران سخن می‌گفت؛ باوجود اعتراضات کارگری هنوز پاسخ روشنی از سوی شرکت پیمانکاری کیسون و مسئولان سازمان قطار شهری اهواز به عنوان کارفرمای اصلی درباره پرداخت معوقات حقوقی به آنان داده نشده است.

هم‌اندیشی کارکنان بیمارستان امام خمینی کرج برای راه‌اندازی مجدد بیمارستان

به گزارش ایلنا، به گفته نایب رییس شورای اسلامی کار بیمارستان امام خمینی کرج؛ تجمع امروز بین ۱۰۰ الی ۱۵۰ نفر از کارکنان بیمارستان بیشتر در قالب یک هم‌اندیشی برای یافتن راهکاری جهت راه‌اندازی مجدد بیمارستان بود که در سالن اجتماعات بیمارستان برگزار شد.

امروز بین ۱۰۰ الی ۱۵۰ نفر از کارکنان بیمارستان فوق تخصصی امام خمینی کرج در محل سالن اجتماعات بیمارستان تجمع کردند.

قاسم طاهری (نایب رییس شورای اسلامی کار بیمارستان فوق تخصصی امام خمینی کرج) پیرامون تجمع امروز به ایلنا گفت: “امروز بین ۱۰۰ الی ۱۵۰ نفر از کارکنان بیمارستان در سالن اجتماعات بیمارستان گردهم آمدند تا در خصوص مسائل و مشکلات بیمارستان هم‌اندیشی کرده، و راهکار بیابند. بنابراین تجمع امروز بیشتر شکل یک هم‌اندیشی به خود داشت”.

وی افزود: “این هم‌اندیشی با حضور مقامات و گروه‌هایی ازجمله دکتر عباس معینی (رییس بیمارستان)، تعدادی از پزشکان بیمارستان و معاونت حراست سازمان همیاری شهرداری‌های استان البرز برگزار شد”.

نایب رییس شورای اسلامی کار بیمارستان فوق تخصصی امام خمینی کرج در پایان، بیان داشت: “با توجه به اینکه سازمان همیاری اقدامی برای بیمارستان انجام نداده، در این جلسه کارکنان به دنبال یافتن راهکاری برای راه‌اندازی مجدد بیمارستان بودند”.

کارکنان بیمارستان فوق تخصصی امام خمینی کرج نزدیک به دوازده ماه می‌شود که حقوقشان را دریافت نکرده‌اند. این مساله و وضعیت بلاتکلیف این بیمارستان موجب اعتراضات کارکنان آنجا طی چند ماه اخیر شده است. براساس گفته محمدجواد کولیوند (نماینده حوزه انتخابیه کرج، اشتهارد و فردیس در مجلس شورای اسلامی) مالکان این بیمارستان، بنیاد شهید، سازمان همیاری شهرداری‌های استان البرز و استانداری هستند. از همین روی، در حوزه مدیریتی آن مشکلاتی وجود دارد. با این حال، به اعتقاد برخی کارکنان بیمارستان از جمله قاسم طاهری(نایب رییس شورای اسلامی کار بیمارستان فوق تخصصی امام خمینی کرج)، سازمان همیاری تصمیم‌گیر اصلی در مورد امور بیمارستان است و بنابراین بیشتر انتقادات هم، معطوف به عملکرد آن است.

تجمع اعتراضی کارگران کارگران نیشکر هفت تپه

به گزارش هرانا، امروز دوشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۷، جمعی از کارگران نیشکر هفت تپه اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند.

کارگران نیشکر هفت تپه به علت به برآورده ‌نشدن مطالبات‌شان اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند.

لازم به اشاره است که کارگران نیشکر هفت تپه روز گذشته نیز اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کرده بودند.

به ادعای این کارگران؛ “در حال حاضر حدود ۱۰۵ روز است که دستکم ۲ هزارو ۵۰۰ کارگر شاغل در مجتمع کشت وصنعت هفت تپه دستمزد دریافت نکرده‌اند”

به گفته آنان؛ تشدید اعتراضات کارگری در حالی ادامه دارد که طی چند روزی که اجتماع صنفی کارگران مجتمع نیشکر هفت تپه به صورت غیرمستمر آغاز شده، اخبار متعددی از منابع رسمی و غیررسمی تخلفات هیات مدیره و سهامداران مجتمع هفت تپه به گوش ما کارگران می‌رسد و در این ارتباط هنوز هیچ مقام دولتی به‌صورت جدی قصد پاسخگویی به سوالات ما کارگران را ندارند.

در عین حال حدود ۲۷۰ نفر از کارگران مشمول بازنشستگی با همراهی همکاران خود در این دوره از اعتراضات مدعی هستند کارفرما به وعده‌ پرداخت مطالبات بازنشستگی آنها عمل نکرده و آنها هنوز منتظر هستند.

آنها همچنین تاکید می‌کنند: “بیش از دو سال است که مالکیت مجتمع نیشکر هفت تپه به بخش خصوص واگذار شده است و ما تقریبا هر روز شاهد اتفاقات جدیدی در این مجتمع بوده‌ایم”.

تجمع اعتراضی کارکنان شهرداری خنافره در استان خوزستان

به گزارش هرانا، امروز دوشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۷، جمعی از کارکنان شهرداری خنافره در استان خوزستان اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند.

 کارکنان شهرداری خنافره در استان خوزستان در اعتراض به عدم پرداخت حقوق ۶ ماه گذشته خود برای ساعاتی دست از کار کشیدند و مقابل شهرداری این شهر، اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید