خبرگزاری هرانا
امروز شنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۷, 26th of April 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۷/۰۸/۱۹ ساعت ۱۸:۴۶:۲۵

    خانه  > کارگران  >  معوقات مزدی کارگران شاغل در خطوط و ابنیه فنی راه آهن جنوب شرق

معوقات مزدی کارگران شاغل در خطوط و ابنیه فنی راه آهن جنوب شرق

خبرگزاری هرانا – کارگران شاغل در خطوط و ابنیه فنی راه آهن جنوب شرق که تحت مسئولیت شرکت ریل صنعت کاران مشغول کارند ضمن ابراز نگرانی از وضعیت نامعلوم مطالباتشان، از معوقات مزدی یک ماهه خود خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، منابع کارگری در خطوط ریلی جنوب شرق از معوقات مزدی یک ماهه خود خبر دادند.

تعدادی از کارگران خطوط و ابنیه فنی راه آهن جنوب شرق که تحت مسئولیت شرکت ریل صنعت کاران مشغول کارند، گفتند: “باوجود آنکه روز پنجشنبه هفته گذشته معادل یک ماه (شهریور ماه) از مجموع دو ماه معوقات مزدی کارگران پرداخت شده، اما نگرانی از وضعیت نامعلوم مابقی مطالباتمان وجود دارد”.

به گفته این گروه از کارگران که خواهان مشخص شدن وضعیت مابقی مطالبات خود هستند، آنها پیش از این به همراه سایر کارگران پیمانی خط و ابنیه فنی راه‌آهن کشور بابت معوقات مزدی و سایر مطالبات صنفی خود دست به برپایی اجتماعات صنفی زده‌اند.

از قرار معلوم، روز پنجشنبه هفته گذشته (۱۷ آبان ماه) کارفرما، یک ماه دستمزد مربوط به شهریور ماه کارگران را تقریبا با دو ماه تاخیر پرداخت کرد و کارگران در حال حاضر یک ماه حقوق به همراه حق سنوات سال گذشته را از شرکت ریل صنعت کران طلبکارند. در عین حال پیمانکار قبلی (شرکت تراورس) سه سال سنوات خدمت این کارگران را پرداخت نکرده است.

از دیگر مطالبات کارگران این واحد خدماتی و سایر کارگران خطوط ابنیه فنی کشور شامل «پرداخت سنوات»، «عقد قرارداد مستمر و دائم»، «شکل‌گیری نهاد مستقل کارگری»، «تامین امنیت شغلی کارگران و جلوگیری از اخراج بی‌رویه»، «دادن حق اعتراض و بیان مشکلات صنفی از سوی کارگران»، «مشخص شدن زمان پرداخت حقوق در هر ماه» و «رفع مشکلات بیمه تکمیلی» است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید