خبرگزاری هرانا
امروز شنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۷, 26th of April 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۷/۰۸/۱۹ ساعت ۱۷:۳۷:۰۷

    خانه  > کارگران  >  مرگ و مصدومیت ۵ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

مرگ و مصدومیت ۵ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

خبرگزاری هرانا – طی روز گذشته و امروز، در سایه فقدان ایمنی محیط کار، ۳ کارگر کشته و ۲ کارگر مصدوم شدند. ایران درزمینه‌ی رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، مورخ ۱۹ آبان ۱۳۹۷، روز گذشته (۱۸ آبان‌ماه)  یک لنج صیادی کنارک، دچار آتش‌سوزی شد که در پی این آتش‌سوزی ۲ کارگر کشته و ۲ کارگر دیگر نیز مصدوم شدند.

هدایت‌الله میرمرادزهی (مدیرکل شیلات استان سیستان و بلوچستان) در خصوص این حادثه گفت: “این لنج که برای صید به آب‌های فراساحلی رفته بود در ۱۲۰ مایلی آب‌های ساحلی چابهار در نزدیکی کشور عمان روز گذشته دچار آتش‌سوزی شد”.

وی افزود: “پس از ترکیدگی شیلنگ قسمت موتور و آغاز آتش‌سوزی، چهار کارگر برای عیب‌یابی و اطلاع از حادثه به قسمت موتورخانه رفته بودند که ۲ نفر بر اثر آتش‌سوزی کشته و ۲ نفر دیگر نیز زخمی شدند”.

این لنج ۱۶ سرنشین داشت که با استفاده از ۱۰ کپسول آتش‌نشانی، کمک یک لنج دیگر و همچنین امداد نیروهای کشور عمان پس از سه ساعت آتش خاموش شد. لنج سوخته شده با استفاده از بکسل شب گذشته به ساحل شهر کنارک منتقل شده است.

در همین رابطه، یوسف مصلحی (نماینده شورای اسلامی شهرستان کنارک در شورای اسلامی استان سیستان و بلوچستان و عضو هیات رییسه شورای اسلامی استان سیستان و بلوچستان) نیز اظهار داشت: “بنادر کنارک و چابهار که ۴۵ کیلومتر با یکدیگر فاصله دارند دو بندر مهم ایران در حوزه ماهیگیری محسوب می‌شوند. به گفته مقامات؛ بندر چابهار تنها بندر اقیانوسی کشور است و به آب‌های آزاد راه دارد. در این دو بندر چندین هزار لنج صیادی و باری وجود دارند. با این حال، صیادان و لنج‌داران در این بنادر از ابتدایی‌ترین امکانات ایمنی محروم هستند”.

عضو هیات رییسه شورای اسلامی استان سیستان و بلوچستان در پایان، تصریح کرد: “این اولین بار نیست که یک‌چنین حوادثی در کنارک و چابهار رخ می‌دهد. متاسفانه شیلات امکانات مناسب برای مقابله با یک‌چنین اتفاقاتی را ندارد و بیشتر صیادان از شیلات بابت نداشتن تجهیزات کافی ایمنی انتقاد دارند. در زمان‌هایی که ابعاد آتش‌سوزی گسترش می‌یابد، با توجه به تعداد و قدرت محدود کپسول‌های اطفای حریق، کاری برای مقابله نمی‌توانند انجام دهند”.

مرگ یک پاکبان در شهر رشت

به گزارش برنا، مورخ ۱۹ آبان ۱۳۹۷، حوالی ساعت ۵ صبح امروز شنبه ۱۹ آبان‌ماه، یک پاکبان جوان در حین نظافت شهر، بر اثر وقوع تصادف در میدان شهید قلی پور درگذشت.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان گیلان با اعلام این خبر گفت: “بامداد شنبه ۱۹ آبان ماه یک دستگاه سواری پراید در ابتدای تقاطع غیر هم سطح شهید قلی پور با یک پاکبان برخورد و منجر به مرگ وی شد”.

او افزود: “طی ۱۲ ماه گذشته این سومین حادثه رانندگی منجر به فوت پاکبانان در استان گیلان است”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید