خبرگزاری هرانا

    خانه  > حقوق آکادمیک, کودکان  >  بازماندن سالانه حدود ۳ هزار کودک از تحصیل در استان هرمزگان

بازماندن سالانه حدود ۳ هزار کودک از تحصیل در استان هرمزگان

خبرگزاری هرانا – ایرج بیت الهی معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش هرمزگان گفت که سالانه سه هزار و ۷۷۶ کودک در هرمزگان از تحصیل باز می‌مانند. بیت الهی اظهار کرد “بیشتر این کودکان در روستا‌های شرق هرمزگان از جمله بشاگرد، جاسک، سیریک و میناب زندگی می‌کنند”. هرمزگان در آمار کودکان بازمانده از تحصیل پس از سیستان و بلوچستان و جنوب کرمان در جایگاه سوم قرار دارد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایسنا، ایرج بیت الهی با اشاره به اینکه سالانه نزدیک به ۲ تا ۳ هزار کودک در هرمزگان از تحصیل باز می‌مانند، اظهار کرد: “تاکنون ۸۲۴ کودک بازمانده از تحصیل در هرمزگان شناسایی شدند”.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش هرمزگان گفت: “این کودکان با همکاری کمیته امداد امام خمینی، بهزیستی و آموزش و پرورش هرمزگان جذب مدارس شدند”.

بیت الهی با اشاره به اینکه برای تامین پوشاک، نوشت افزار و سرویس رفت و آمد این کودکان به سه میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان اعتبار نیاز است، اضافه کرد: “بیشتر کودکان بازمانده از تحصیل پسر هستند”.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش هرمزگان اظهار کرد: “بیشتر این کودکان در روستا‌های شرق هرمزگان از جمله بشاگرد، جاسک، سیریک و میناب زندگی می‌کنند”.

بیت الهی با بیان اینکه سه هزار و ۷۷۶ کودک در هرمزگان از تحصیل بازمانده اند، تصریح کرد: “هرمزگان در آمار کودکان بازمانده از تحصیل پس از سیستان و بلوچستان و جنوب کرمان در جایگاه سوم قرار دارد”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید