خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان, سایر گروهها  >  ممنوع الخروجی و ممانعت از درمان به مرگ روزنامه نگار بیمار منتهی شد

ممنوع الخروجی و ممانعت از درمان به مرگ روزنامه نگار بیمار منتهی شد

خبرگزاری هرانا – حمید هوشنگی، از روزنامه‌نگاران و دبیران خبرگزاری “پارس” پیش از انقلاب (ایرنای کنونی) و معاون اسبق این خبرگزاری، روز جاری بر اثر بیماری سرطان درگذشت. نهادهای قضایی طی دو سال گذشته که حمید هوشنگی در حال معالجه بود به بهانه ممنوع الخروجی، اجازه خروج از کشور را به وی نداده بودند. آقای هوشنگی در تاریخ مهرماه ۹۵ در دادگاهی به ریاست قاضی مقیسه به اتهام ” تبلیغ علیه نظام ” و ” اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی” به دوسال حبس محکوم شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز پنجشنبه ۱۷ آبان‌ماه ۹۷ حمید هوشنگی معاون اسبق خبرگزاری ایرنا به دلیل ابتلا به بیماری سرطان درگذشت.

حمید هوشنگی پیش از انقلاب نیز از روزنامه‌نگاران و دبیران این خبرگزاری بوده که در آن زمان با نام خبرگزاری “پارس” شناخته می‌شد.

آقای هوشنگی همزمان با ابتلا به بیماری سرطان در تاریخ ۱۱ مهرماه ۹۵ در دادگاهی به ریاست قاضی مقیسه به اتهام ” تبلیغ علیه نظام ” و ” اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی” به دوسال حبس محکوم شد و چند ماه بعد این حکم در شعبه ۳۶ دادگاه تجدید نظر توسط قاضی زرگر تائید شده بود.

وی در تاریخ ۱۱ شهریورماه ۹۷ در یادداشتی از تائید این حکم و احضار جهت اجرای حکم با وجود بیماری سرطان خبر داده بود.

گفته می‌شود طی مراحل معالجه این بیماری، آقای هوشنگی علیرغم نیاز به ادامه درمان در بیمارستان‌های خارج از کشور از سمت نهادهای قضایی اجازه خروج از کشور را نداشته است.

حمید هوشنگی، که از سال ۵۲ فعالیت حرفه‌ای خود را در رادیو و تلوزیون ملی ایران آغاز کرده بود روز جاری در سن ۷۰ سالگی درگذشت.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید