خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز چهارشنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۷, 6th of May 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۷/۰۸/۱۶ ساعت ۱۲:۲۴:۱۷

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  صفیه قره‌باغی، فعال مدنی ساکن زنجان تبرئه شد

صفیه قره‌باغی، فعال مدنی ساکن زنجان تبرئه شد

خبرگزاری هرانا – صفیه قره باغی، فعال مدنی ساکن زنجان که پیشتر توسط شعبه اول دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صیادی از بابت اتهامات “تبلیغ علیه نظام” و “اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی” محاکمه شده بود روز گذشته از این اتهامات تبرئه و رای دادگاه به وی ابلاغ شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز سه‌شنبه ۱۵ آبان‌ماه ۹۷ صفیه قره باغی، فعال مدنی ساکن زنجان توسط شعبه اول دادگاه انقلاب زنجان به ریاست قاضی صیادی از اتهامات “تبلیغ علیه نظام” و “اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی” تبرئه شد.

خانم قره باغی روز گذشته در یادداشتی نوشت: “تبرئه شدم! امروز شعبه یک دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صیادی در رابطه با اتهاماتم با عناوین تبلیغ علیه نظام و تبانی بر علیه امنیت، رای به تبرئه داد”.

به گفته این فعال مدنی در متن دادنامه این دادگاه آمده است «با توجه به اینکه دادگاه نقد و انتقاد به برخی از عملکردها و قوانین و حتی آرا قضایی را حق مسلم افراد حقیقی و حقوقی می‌داند و عدم اقناع وجدانی در عنصر معنوی جرم، بزه‌های انتسابی مشارالیه را محرز ندانسته رای بر برائت متهمه صادر و اعلام می‌دارد”.

صفیه قره باغی، پیش‌تر از سوی شعبه اول دادگاه انقلاب زنجان به ریاست قاضی صیادی از بابت اتهامات “تبلیغ علیه نظام” و “اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی” محاکمه شده بود.

پرونده این فعال مدنی به اتهام “نشر اکاذیب و تشویش اذهان عمومی” در دادگاه عمومی زنجان در حال پیگیری است و حکم این دادگاه تاکنون صادر نشده است.

صفیه قره‌باغی در سال ۹۶ با طرح اتهاماتی از قبیل “تبلیغ علیه نظام از طریق فضای مجازی”، “حمایت از جریان فتنه” و “نشر اکاذیب”، از سوی اداره‌ی اطلاعات زنجان بازداشت و در کیفرخواست صادره علیه وی دلایلی از قبیل اعتراض به نابرابری‌های جنسیتی و نقض حقوق زنان، اعتراض به قوانین وضع شده در خصوص زنان و نبود آزادی در کشور، اعتراض به تبعیض و بی‌عدالتی، حمایت از زندانیان سیاسی، حمایت از جریان فتنه و امضای پیام تسلیت درگذشت پدر میرحسین‌موسوی، حمایت از دستگیرشدگان روز جهانی زبان مادری، عنوان شده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید