خبرگزاری هرانا
امروز سه‌شنبه 6 نوامبر 2018, 22nd of November 2019      آخرين بروز رسانی در 2018/11/06 ساعت 20:06:24

    خانه  > کارگران  >  معوقات مزدی کارگران خط ابنیه فنی راه‌آهن بم به زاهدان

معوقات مزدی کارگران خط ابنیه فنی راه‌آهن بم به زاهدان

خبرگزاری هرانا – کارگران شاغل در خطوط ریلی بم به زاهدان که تحت عنوان جوشکار مشغول کار هستند، با بیان اینکه ماهانه با اضافه‌کاری، مبلغی در حدود یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومان حقوق دریافت می‌کنند که این رقم باتوجه به افزایش روزانه قیمت بسیاری از اقلام مصرفی و غذایی بسیار ناچیز است، از معوقات مزدی ۲ ماهه خود خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، منابع کارگری در خطوط ریلی جنوب شرق از معوقات مزدی ۲ ماهه شش کارگر شاغل در خطوط ریلی بم به زاهدان خبر می‌دهند.

منابع خبری کارگری در خطوط ریلی جنوب شرق می‌گویند: “شش نفر از همکاران آنها که تحت عنوان جوشکار در خطوط ریلی محور بم به زاهدان مشغول کار هستند که درآمد این کارگران نزدیک به حداقل‌ حقوق است و دریافتی ماهانه‌شان کفاف معاش زندگی‌شان را نمی‌دهد”.

به گفته آنان، کارگران خطوط ابنیه فنی راه‌آهن بم به زاهدان ماهانه با اضافه‌کاری، مبلغی در حدود یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومان حقوق دریافت می‌کنند که این رقم باتوجه به افزایش روزانه قیمت بسیاری از اقلام مصرفی و غذایی بسیار ناچیز است.

این کارگران که پیگیر وضعیت افزایش دستمزد خود و همکارانشان هستند، در ادامه می‌گویند: “جدا از وضعیت دستمزد، کارفرمای شرکت پیمانکاری، پرداخت حدود ۲ ماه دستمزد سال جاری و حق سنوات سال گذشته آنها را به تاخیر انداخته است”.

آنان می‌گویند: “در مقابل این طلب مزدی، هر ماه یکی از این شش کارگر با دفاتر پیمانکار ارتباط می‌گیرند اما متاسفانه علارغم وعده‌های داده شده از سوی کارفرما؛ همچنان معوقات مزدی آنها پرداخت نشده باقی مانده است”.

آنها می‌گویند: “بخش دیگری از مطالبات کارگران خطوط ابنیه فنی محور بم به زاهدان به مطالباتشان از پیمانکار سابق بازمی‌گردد. پیمانکار قبلی سه سال سنوات خدمت این کارگران را پرداخت نکرده است”.

به گفته منابع کارگری در خطوط ریلی جنوب شرق، سالهاست این شش کارگر در شرایط سخت در دل طوفان‌های کویری مشغول محافظت و نگهداری حدود ۳۵۰ کیلیومتر خطوط ریلی بم به زاهدان هستند اما در هیچ جای این سرزمین نامی از آنها نمی‌یابید و کسی آنان را نمی‌بیند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید