خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > بهداشت و محیط زیست, سایر گروهها  >  تخلیه ضایعات نفتی تانکرهای عراقی، بلای جان محیط زیست خوزستان/ تصاویر

تخلیه ضایعات نفتی تانکرهای عراقی، بلای جان محیط زیست خوزستان/ تصاویر

خبرگزاری هرانا – تانکرهای عراقی پس از تخلیه مواد نفتی خود در بندر امام خمینی، مخازن خود را شست‌وشو داده و مابقی مانده مخازن خود را اطراف جاده‌ها تخلیه می‌کنند که موجب آلودگی محیط زیست می‌شود.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا مورخ ۱۰ آیان ماه ۱۳۹۷، در پیگیری خبرنگار ایلنا در مورد تخلیه ضایعات نفتی در کیلومتر ۵ جاده بندر ماهشهر به امیدیه، سلیمانی مسئول محیط زیست شهرستان ماهشهر اظهار کرد: “کامیون های عراقی پس از تخلیه مواد نفتی در بندر امام، مخازن خود را برای بارگیری مجدد و بازگشت به عراق، شستشو داده و در اطراف جاده ها تخلیه می کنند”.

وی افزود: “هر چند، بارها تذکر داده شده و یا کامیون های متخلف را متوقف کرده‌ایم ولی با توجه به تعداد زیاد آنها، عملا این اقدام کارساز نبوده و باید مسئولین استان به این مسئله ورود کنند”.

سلیمانی در پاسخ به این سوال که آیا مکانی برای شستشوی مخازن وجود دارد یا خیر، گفت: “کارواش هایی برای این کار وجود دارند اما تعدادی از آنها به دلیل تخلف، پلمپ شده‌اند ولی بطور غیر قانونی فعالیت می‌کنند و مواد شست‌وشو را در مخازن این تانکرها ریخته و به رانندگان می گویند که پس از مدت کوتاهی مخازن خود را اطراف جاده ها تخلیه کنند”.

پیگیری خبرنگار ایلنا برای روشن شدن زوایای دیگر این اقدامات غیرقانونی تانکرهای عراقی و سایت های ضدعفونی کننده ادامه دارد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید