خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان  >  محکومیت جدید علی اکبر جوانفکر در کنار تشکیل پرونده ای جدید

محکومیت جدید علی اکبر جوانفکر در کنار تشکیل پرونده ای جدید

خبرگزاری هرانا – علی اکبر جوانفکر مشاور مطبوعاتی محمود احمدی نژاد رئیس جمهوری دولت های نهم و دهم، به اتهام “تمرد از امر ماموران قضایی و انتظامی” به ۹۱ روز حبس قطعی محکوم شد. مهران عبدالله پور وکیل مدافع علی اکبر جوانفکر نیز از تشکیل پرونده قضایی جدید برای جوانفکر خبر داد. عبدالله پور با بیان اینکه اتهام جوانفکر در این پرونده نشر اکاذیب است، اظهار کرد که “این پرونده به دنبال انتشار مطلبی توسط موکلم در یک پست تلگرامی تشکیل شده است که طی آن جوانفکر از سازمان بازرسی کل کشور خواسته بود، به گزارش های مربوط به سوءاستفاده یکی از مسئولان رسیدگی کند”.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایرنا، جوانفکر روز یکشنبه با اعلام این خبر به خبرنگار قضایی ایرنا اظهار داشت: “پس از گذشت چند سال از مراجعه ماموران دادستانی به روزنامه ایران در سال ۱۳۹۰، دادستانی از من و سه نفر از خبرنگاران پیشین روزنامه ایران به اتهام تمرد از امر ماموران قضایی و انتظامی شکایت کرد و پرونده تشکیل داد.

وی گفت: “در پی تشکیل این پرونده، به ۹۱ روز حبس تعزیری در دادگاه کارکنان دولت محکوم شدیم و اخیرا نیز این حکم در دادگاه تجدیدنظر تایید و قطعی شده است”.

تشکیل پرونده قضایی جدید برای جوانفکر

مهران عبدالله پور وکیل مدافع علی اکبر جوانفکر نیز در گفت و گو با ایرنا، از تشکیل پرونده قضایی جدید برای موکلش در دادسرای فرهنگ و رسانه خبر داد.

وی گفت: قرار است روز دوشنبه (فردا)، موکلم برای ارائه توضیحات در خصوص این پرونده به شعبه دوم دادسرای فرهنگ و رسانه مراجعه کند”.

عبدالله پور با بیان اینکه اتهام جوانفکر در این پرونده نشر اکاذیب است، افزود: “این پرونده به دنبال انتشار مطلبی توسط موکلم در یک پست تلگرامی تشکیل شده است که طی آن جوانفکر از سازمان بازرسی کل کشور خواسته بود، به گزارش های مربوط به سوءاستفاده یکی از مسئولان رسیدگی کند”.

وی همچنین از تعیین وقت رسیدگی در ارتباط با واخواهی از حکم غیابی شعبه اول دادگاه انقلاب که به موجب آن موکلش به اتهام اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی به ۵ سال و یک ماه حبس محکوم شده، خبر داد و گفت: “شعبه اول دادگاه انقلاب اسلامی تهران به ریاست قاضی غضنفرآبادی، ساعت ۹ صبح روز ۲۱ آبان را برای رسیدگی به واخواهی موکلش، تعیین کرده است”.

این وکیل دادگستری همچنین از تعیین روز ۲۱ آبان برای رسیدگی به درخواست واخواهی به حکم غیابی شعبه ۱۰۶۰ دادگاه کارکنان دولت خبر داد و گفت: “موکلم در این پرونده به اتهام توهین و نشر اکاذیب محاکمه و به دو سال حبس تعزیری، چهار میلیون تومان جزای نقدی و دو سال ممنوعیت از فعالیت در فضای مجازی محکوم شده است”.

وی اضافه کرد: “با توجه به اینکه وقت رسیدگی به واخواهی در شعبه اول دادگاه انقلاب با شعبه ۱۰۶۰ دادگاه کارکنان دولت، در یک روز تعیین شده، قطعاً یکی از آنها لغو خواهد شد”.

عبداله پور ادامه داد: “همچنین امروز (یکشنبه) ۱۳ آبان قرار است موکلم در دادگاه مطبوعات به اتهام نشر اکاذیب و به خاطر مصاحبه در نشریه بهار جاودان محاکمه شود”.

لازم به ذکر است که پیشتر مهران عبدالله‌پور وکیل مدافع علی اکبر جوانفکر گفته بود که در رابطه با حکم صادره علیه آقای جوانفکر نیز در دادگاه انقلاب درخواست واخواهی خواهیم کردیم.

قبلتر نیز مهران عبداله‌پور وکیل مدافع جوانفکر گفته بود که علی‌اکبر جوانفکر به اتهام “نشر اکاذیب و توهین” از سوی شعبه ۱۰۶۰ دادگاه کارکنان دولت به دو سال و نیم حبس محکوم شده است.

گفتنی است که پیشتر غلامحسین اسماعیلی رئیس کل دادگستری تهران از صدور رای پرونده “علی اکبر جوانفکر” خبر داد و گفت که علی اکبر جوانفکر به چهار سال حبس محکوم شد.

لازم به اشاره است که علی‌اکبر جوانفکر صبح روز (یک شنبه ۲۸ مرداد ماه ۱۳۹۷) توسط ماموران از سوی دادسرای فرهنگ و رسانه و به علت عدم پرداخت جزای نقدی در رابطه با پرونده‌ای مربوط به دو سال قبل به اتهام نشر اکاذیب و توهین به مسئولان بازداشت و پس از ساعاتی با پرداخت جزای نقدی خود آزاد شد.

علی‌اکبر جوانفکر (زادهٔ ۱۳۳۸ در تهران) مدیرعامل خبرگزاری ایرنا، مدیر موسسه مطبوعاتی ایران و مشاور مطبوعاتی و رسانه‌ای محمود احمدی‌نژاد در دوران تصدی شهرداری تهران و ریاست جمهوری بوده. وی همچنین از مدیران میانی خبرگزاری جمهوری اسلامی بوده‌است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید