خبرگزاری هرانا
امروز جمعه ۱۱ آبان ۱۳۹۷, 26th of April 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۷/۰۸/۱۱ ساعت ۲۲:۲۵:۳۱

    خانه  > اندیشه و بیان  >  تعیین وقت رسیدگی به اتهامات حامد آیینه‌وند، فعال سیاسی

تعیین وقت رسیدگی به اتهامات حامد آیینه‌وند، فعال سیاسی

خبرگزاری هرانا – حسین بیات وکیل حامد آیینه‌وند، فعال سیاسی و روزنامه‌نگار که پیش‌تر در تاریخ هفتم تیرماه سال جاری توسط نیروهای امنیتی در تهران بازداشت و پس از پایان مراحل بازجویی به زندان اوین منتقل شده بود گفته است که وقت رسیدگی به اتهامات مطروحه علیه موکلش ۲۰ آبان‌ماه تعیین شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از سرای قلم، حسین بیات وکیل مدافع حامد آیینه‌وند گفت که جلسه رسیدگی به اتهامات مطروحه علیه موکلش تعیین وقت شده است.

به گفته این وکیل دادگستری پرونده حامد آیینه‌وند با دو اتهام “تبلیغ علیه نظام” و “اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت ملی” به شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی مقیسه ارجاع شده و در روز ۲۰ آبان‌ماه به اتهامات مطروحه علیه وی رسیدگی خواهد شد.

این وکیل دادگستری در ادامه با تاکید بر فقدان هرگونه سند و مدرکی که دلالت بر اجتماع و تبانی آقای آیینه‌وند نماید، مقالات موکل خویش را در راستای نقد عملکرد قوای سه گانه و اجزاء قدرت تفسیر کرده و هدف غایی وی را اصلاح عملکرد و خط مشی‌های سیاسی دانسته است.

وی در پایان ابراز امیدواری کرده است که موکل ایشان از اتهامات وارده تبرئه و به آغوش خانواده بازگردد.

حامد آئینه‌وند فعال سیاسی و روزنامه نگار که هم‌اکنون در بند عمومی شماره ۴ سالن ۳ زندان اوین نگهداری می‌شود در تاریخ هفتم تیرماه ۹۷ توسط نیروهای اطلاعات سپاه در تهران بازداشت شده بود.

وی از زمان بازداشت تا پیش از انتقال به بند عمومی مدت ۴۴ روز را در سلول انفرادی زندان اوین سپری کرده است.

حامد آئینه‌وند فعال سیاسی، روزنامه نگار و دانشجوی دکترای روابط بین الملل واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی است. وی همچنین نامزد رد صلاحیت شده انتخابات مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابی تویسرکان نبز بوده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید