خبرگزاری هرانا

    خانه  > سایر گروهها  >  مرگ شهروند بلوچ در اقدام بی ضابطه ماموران انتظامی

مرگ شهروند بلوچ در اقدام بی ضابطه ماموران انتظامی

خبرگزاری هرانا – در جریان ضربه زدن خودروی نیروهای انتظامی به خودرو در حال حرکت یک شهروند بلوچ از پشت با ماشین خود منجر به پرت شدن خودرو به داخل دره و کشته شدند راننده و مجروح شدن همراه وی شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کمپین فعالین بلوچ، شب گذشته ۶ آبان ۹۷ ماموران انتظامی مرصاد در منطقه باغ علیزاده مسیر ایرانشهر _ سرباز، با خودرو شاسی بلند خود به ماشین شهروند بلوچ در حال حرکت از پشت ضربه زدند که در نتیجه ماشین به دره پرت شده و راننده آن به نام “رحمت الله دشتی” فرزند حبیب الله، کشته شده و همراه وی زخمی شد.

نام همراه وی تاکنون به دست نیامده است.

علت این حمله بی ضابطه ماموران مشخص نیست.

بنا بر این گزارش یک شاهد عینی در این باره گفت: “رحمت الله دشتی با خودرو شخصی با سرعت قانونی بدون حمل هیچگونه باری در مسیر ایرانشهر به سرباز حدفاصل باغ علیزاده در حرکت بودند که خودرو نیروهای انتظامی مرصاد چراغ خاموش باسرعت خیلی بالا در نزدیکی یک دره به قسمت پشت خودرو دشتی ضربه زد و خودرو منحرف شده و به دره سقوط کرد”.

این منبع ادامه داد: “مردم آقای دشتی را به بیمارستان خاتم الانبیاء منتقل میکنند اما جان میدهد و همچنین همراه وی در وضعیت بدی قرار دارد”.

لازم به ذکر است سالیانه ده ها نفر از شهروندان بلوچ در اقداماتی مشابه از جمله تیراندازی به سمت خودرو شهروندان بلوچ به ظن حمل سوخت و قاچاق موادمخدر کشته و زخمی می شوند.

در بسیاری از موارد ثابت شده که این رفتار ماموران بی ضابطه بوده و هیچ توجیه قانونی نداشته است اما علیرغم شکایت متوفی هیچ گونه رسیدگی از سوی مسئولان نشده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید