خبرگزاری هرانا

    خانه  > اندیشه و بیان  >  آزادی یک بازداشتی در مریوان همزمان با بازداشت سه نفر در ماکو و مریوان

آزادی یک بازداشتی در مریوان همزمان با بازداشت سه نفر در ماکو و مریوان

خبرگزاری هرانا – یک شهروند بازداشت‌شده از اهالی شهرستان مریوان پس از اتمام مراحل بازجویی به صورت موقت آزاد شد. همزمان در شهرهای ماکو و مریوان، سه شهروند دیگر توسط نیروهای وزارت اطلاعات بازداشت و به مکانی نامعلومی منتقل شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان، روز شنبه ۵ آبان ۱۳۹۷، «میلاد قزلباش» از اهالی شهرستان ماکو توسط نیروهای وزارت اطلاعات بازداشت و به محل نامشخصی منتقل شد.

یک منبع مطلع در این رابطه گفت: «اتهام مطروحه علیه میلاد قرلباش مرتبط با احزاب کرد مخالف نظام است. او پیش از این هم به علت دخالت‌های وزارت اطلاعات علی‌رغم قبولی در آزمون عملی، از گزینش هلال احمر ماکو محروم شده بود».

آقای قزلباش سال ۱۳۸۸ نیز به علت فعالیت‌های دانشجویی، مدت یک ماه را در بازداشت نیروهای امنیتی به سر برده و‌ با اتمام مراحل بازجویی به صورت موقت آزاد شده بود.

طبق گزارش دیگری از شهرستان مریوان، یک شهروند به نام «دانا پیروزی» ٢١ ساله از اهالی روستای سردوش که ماه گذشته بازداشت شده بود، به صورت موقت آزاد شده است.

همراه وی، یک تن دیگر به نام «تحسین پیروزی» ٢٠ ساله بازداشت شده بود که کماکان در بازداشت به سر می‌برد و علیرغم پیگیری‌های مکرر و مراجعه‌ی خانواده‌اش به مراجع قضایی و امنیتی، از سرنوشت وی اطلاع دقیقی به دست نیامده است.

همزمان در روزهای گذشته یک جوان دیگر از اهالی روستای سردوش مریوان به نام «عادل پیروزی» ۲۲ ساله به اتهام «همکاری با یکی از احزاب کرد مخالف نظام» توسط نیروهای وزارت اطلاعات بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده است.

عادل پیروزی

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید