خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اصناف, سایر گروهها, کارگران  >  دستکم ۵ تجمع اعتراضی برگزار شد

دستکم ۵ تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – امروز، جمعی از کارگران خطوط ابنیه فنی در برخی استان‌های کشور، جمعی از بازنشستگان بانک‌ها از شهرهای مختلف درتهران، جمعی از دانشجویان علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی، جمعی از مالباختگان سایت طلای ثامن و جمعی از دانشجویان دانشگاه آزاد واحد تهران مرکزی در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، کارگران خطوط ابنیه فنی در برخی استان‌های کشور، تجمع صنفی برگزار کردند.

از صبح امروز (شنبه/ ۵ آبان ماه) کارگران خطوط ابنیه فنی در نواحی ریلی برخی استان‌ها از جمله هرمزگان،شاهرود ، دامغان، سمنان، زاگرس و لرستان با برپایی یک تجمع صنفی در محوطه محل کار خود، انتقاد خود را نسبت به عملکرد مدیریت در پرداخت مطالبات مزدی اعلام کردند.

کارگران معترض که دست‌کم سه ماه معوقات مزدی به همراه چندین سال سنوات از کارفرما طلبکارند، یادآور شدند: “دور اول ودوم اعتراضات صنفی کارگران خطوط فنی راه آهن از ۲۹ تیر ماه سال جاری تا ۱۷ مرداد ماه و همچنین از سوم شهریور تا پنجم شهریور با پرداخت بخش از مطالبات کارگران موقتا خاتمه پیدا کرد .در حال حاضر دور سوم اعتراض صنفی خودرا در اعتراض به بی توجهی به مطالبات صنفی‌مان آغاز کرده ایم”.

کارگران خطوط ابنیه فنی با بیان اینکه ما خواستار دریافت مطالبات صنفی خود هستیم، در ادامه گفتند: “خواسته ما «عقد قرارداد مستمر و دائم»، «شکل‌گیری نهاد مستقل کارگری»، «تامین امنیت شغلی کارگران و جلوگیری از اخراج بی‌رویه»، «دادن حق اعتراض و بیان مشکلات صنفی از سوی کارگران»، «مشخص شدن زمان پرداخت حقوق در هر ماه» و «رفع مشکلات بیمه تکمیلی» است که تاکنون اهمیتی از سوی مسئولان به این حقوق قانونی داده نشده است”.

آنها در خاتمه گفتند: “بی‌توجهی برخی مسئولان مربوطه به استیفای حقوق کارگران حوزه خدمت‌شان باعث شده مشکلات این کارگران بعد از گذشت سال‌ها، همچنان پابرجا بماند و کارگران نتوانند به حقوق اولیه صنفی خود دست یابند”.

کارگران تعمیرات و لوکوموتیو تهران نیز با این معترضان همراهی کرده و خواسته خود را افزایش حقوق بر اساس مصوبات قانون اعلام کردند.

تجمع بازنشستگان بانک‌ها در تهران/ حقوق‌مان چندبرابر زیر خط فقر است

به گزارش ایلنا، صبح امروز جمعی از بازنشستگان بانک‌ها از شهرهای مختلف به تهران آمدند و مقابل صندوق بازنشستگی بانک‌ها تجمع کردند.

صبح امروز (پنجم آبان) جمعی از بازنشستگان بانک‌های مختلف دولتی به تهران آمدند و مقابل صندوق بازنشستگی بانک‌ها تجمع کردند.

مهم‌ترین دغدغه‌ی بازنشستگان بانک‌ها، فاصله عمیق دریافتی آنها با خط فقر است؛ آنها می‌گویند از تورم عقب افتاده‌ایم.

حاضران در تجمع امروز، مهم‌ترین خواسته خود را اجرای «هم‌ترازی» عنوان کردند و گفتند: “یکی از مهم‌ترین خواسته‌های ما، اجرایی شدن بدون قیدوشرط ماده ۶۴ ازفصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری و دایمی شدن آن وپرداخت مابه التفاوت ازتاریخ اول بهمن سال ۹۵ است”.

آنها می‌گویند: “مدیران صندوق به بهانه‌های مختلف از اجرای هم‌ترازی مستمری بازنشستگان با شاغلان سرباز می‌زنند و نمی‌خواهند قانون را اجرایی کنند”.

یکی از حاضران در تجمع امروز می‌گوید: “ما بازنشستگان بانک‌ها در سنین سالخوردگی دچار مشکلات بسیاری هستیم که پیگیری افزایش مستمری‌ها به این مشکلات اضافه شده؛ شرایط به گونه‌ای است که با مستمری یک میلیون و خورده‌ای اموراتمان نمی‌گذرد و باید مسئولان فکری به حال ما کنند”.

ادامه تجمعات دانشجویان بلاتکلیف دانشگاه آزاد مقابل سازمان مرکزی

به گزارش ایسنا، در پی اشتباهات صورت گرفته در پذیرش دانشجویان علوم پزشکی دانشگاه آزاد جمعی از این دانشجویان امروز و برای چندمین بار مقابل سازمان مرکزی این دانشگاه تجمع کردند.

امروز شنبه جمعی از دانشجویان علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی برای چندمین بار در اعتراض به اشتباهات صورت گرفته در زمینه پذیرش کنکور سال ۹۷ مقابل سازمان مرکزی این دانشگاه تجمع کردند.

این افراد که آمار دقیقی از آنها در دست نیست، اما دانشگاه آزاد تعداد آنان را درحدود ۵۰۰۰ نفر عنوان می‌کند، در مهرماه پس از دریافت پیامکی مبنی بر پذیرفته شدن به عنوان دانشجوی ذخیره در رشته‌های علوم پزشکی واحدهای مختلف این دانشگاه اقدام به ثبت‌نام و پرداخت شهریه کردند و در حالی که برای بسیاری از آنان کارت دانشجویی نیز صادر شده است دانشگاه به آنان اعلام کرده که پذیرش آن‌ها اشتباهی بوده و امکان ادامه تحصیل برای آنان میسر نیست.

یکی از این معترضان در گفت و گو با خبرنگار ایسنا می‌گوید: “دانشگاه آزاد در تریبون‌های مختلف اعلام می‌کند که مشکل بخش عمده دانشجویان حل شده است، در حالی که این حرف دروغ است و ما همچنان بلاتکلیف هستیم”.

یکی دیگر از این دانشجویان با بیان اینکه اقدام دانشگاه آزاد مبنی بر انتخاب رشته مجدد برای داوطلبان رشته‌های علوم پزشکی بی معناست، می‌گوید: “دانشگاه برای دانشجویان کارت صادر کرده است و نمی‌تواند این کارت را بدون رضایت ما از اعتبار ساقط کند”.

این در حالی است که برخی از این افراد پس از اینکه به آنان اعلام شده در دانشگاه آزاد به عنوان دانشجوی ذخیره پذیرفته شده‌اند از رشته دیگری که در دانشگاه سراسری در آن پذیرفته شده بودند انصراف داده‌اند و اگر از تحصیل آنان در دانشگاه آزاد ممانعت شود بسیار متضرر می‌شوند، ضمن اینکه وضعیت داوطلبان مرد با توجه به الزاماتی که در خصوص خدمت سربازی وجود دارد، بحرانی‌تر از سایر داوطلبان است.

یکی دیگر از این معترضان با شکایت از عدم پاسخگویی مسئولان دانشگاه در خصوص مشکلات ایجاد شده می‌گوید، چند هفته است که افراد زیادی از شهرهای دور و نزدیک برای رسیدگی به مشکلاتشان مقابل سازمان مرکزی تجمع می‌کنند، ‌اما رئیس دانشگاه آزاد حاضر نشده حتی برای یک بار با ما و یا حداقل نماینده ما دیدار کند.

تا لحظه انتشار این گزارش خبرنگار ایسنا موفق به برقراری ارتباط با هیچ یک از مسئولان دانشگاه آزاد و مصاحبه در این خصوص نشده است.

تجمع اعتراضی مالباختگان سایت طلای ثامن در تهران

به گزارش هرانا، امروز جمعی از مالباختگان سایت طلای ثامن مقابل دادسرای عمومی و انقلاب تهران تجمع کردند.

این افراد در اعتراض به مجوزهای داده شده به این موسسه و عدم نظارت و پاسخگویی و در خواست تسریع در روند رسیدگی به پرونده اقدام به برگزاری تجمع کردند.

دانشجویان دانشگاه آزاد تهران مرکز در اعتراض به حضور گشت ارشاد در اطراف دانشگاه تجمع کردند

به گزارش رادیو زمانه، بنا به تصاویر منتشرشده در شبکه‌های اجتماعی،‌ دانشجویان دانشگاه آزاد واحد تهران مرکزی شنبه پنجم آبان در اعتراض به حضور گشت ارشاد در اطراف دانشگاه تجمع کردند.

ساختمان جدید این دانشگاه در سوهانک تهران است و پیش از این مجتمع لوکس کمیته امداد امام خمینی بود.

دانشگاه آزاد اسلامی برای انتقال واحد مرکزی‌اش در تهران به سوهانک این مجتمع لوکس را خرید. اما دانشجویان دانشگاه آزاد به این انتقال هم معترض بودند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید