خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اقلیت های ملی  >  انتقال به دادگاه و صدور قرار وثیقه برای نسیم صادقی، فعال ترک

انتقال به دادگاه و صدور قرار وثیقه برای نسیم صادقی، فعال ترک

خبرگزاری هرانا – نسیم صادقی، فعال ترک (آذربایجانی) ساکن تبریز که روز یکشنبه ۲۹ مهرماه توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده بود، به دادگاه منتقل و پس از اتمام جلسه بازپرسی برای وی قرار وثیقه صادر شد. خانم صادقی هم‌اکنون در بازداشتگاه اطلاعات سپاه نگهداری می‌شود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز پنجشنبه ۳ آبان‌ماه ۱۳۹۷، نسیم صادقی، فعال ترک (آذربایجانی) به دادگاه تبریز منتقل و پس از اتمام جلسه بازپرسی برای وی قرار وثیقه ۱۰۰ میلیون تومانی صادر شد.

یک منبع مطلع ضمن تایید این خبر به هرانا گفت: “خانم صادقی پس از اتمام جلسه بازپرسی و تعیین وثیقه، مجدداً به بازداشتگاه اطلاعات سپاه منتقل شد. قرار است ایشان مجدداً در تاریخ ۵ آبان‌ماه به دادگاه منتقل شود”.

لازم به ذکر است که نسیم صادقی، پیش‌تر در روز یکشنبه ۲۹ مهرماه ۱۳۹۷، هنگام مراجعه به منزل خود در تبریز توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد.

پیش‌تر یک منبع مطلع به گزارشگر هرانا گفت: “مأموران امنیتی در زمان بازداشت خانم صادقی اقدام به ضبط وسایل شخصی وی از جمله موبایل، کامپیوتر و کتاب‌های ایشان کرده‌اند”.

از اتهامات وارده علیه این شهروند اطلاعی در دست نیست.

هرانا پیش‌تر نیز در تیرماه سال گذشته از احضار خانم صادقی به شعبه ۱ دادگاه انقلاب شهر تبریز جهت طی شدن روند قضایی خبر داده بود.

نسیم صادقی در تاریخ ۷ مرداد ۹۵ پس از حضور در اعتراضات خیابانی در اعتراض به مطلب جنجالی منتشر شده در روزنامه استانی طرح نو به همراه ده‌ها شهروند معترض دیگر بازداشت و توسط شعبه ۷ بازپرسی دادگاه انقلاب به “اقدام علیه امنیت ملی از طریق تبلیغ علیه نظام” متهم و تفهیم اتهام شد. این شهروند تبریز پس از سپری کردن ۵ روز بازداشت و بازجویی در بازداشتگاه اداره اطلاعات تبریز با تودیع وثیقه ۱۰۰ میلیون تومانی به صورت موقت و تا زمان برگزاری دادگاه آزاد شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید