خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها, کارگران  >  دستکم ۲ تجمع اعتراضی برگزار شد

دستکم ۲ تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – امروز، جمعی از کارگران رنگین نخ سمنان و جمعی از مالباختگان پدیده شاندیز در مشهد در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، کارگران رنگین نخ سمنان برای چندمین بار مقابل استانداری تجمع کردند.

۵۰ کارگر رسمی «رنگین نخ سمنان» سال‌هاست که در انتظار دریافت حق سنوات و مطالبات مزدی خود هستند.

این کارگران امروز صبح برای چندمین بار مقابل استانداری سمنان تجمع کردند. در این تجمع که از ساعت ۸ صبح آغاز شده، حدود ۲۵ نفر از این کارگران شرکت دارند.

حاضران در تجمع می‌گویند: “یازدهمین بار است که مقابل استانداری می‌آییم؛ ما می‌خواهیم مشخص شود چه زمانی مطالبات مزدی‌مان پرداخت می‌شود”.

به گفته‌ی یکی از کارگران معترض، از سال ۹۲ (زمان انحلال شرکت) تا امروز، ۵۰ کارگر رسمی و ۱۸۰ کارگر غیررسمی این شرکت، بلاتکیلف مانده‌اند و نتواسته‌اند مطالبات خود را دریافت کنند.

کارگران می گویند: “نه استانداری و نه دیگر مراجع رسمی استان، هیچ کدام پاسخ قانع‌کننده‌ای به ما نداده‌اند و همچنان در انتظار هستیم که تکلیف‌مان روشن شود”.

تجمع اعتراضی مالباختگان پدیده شاندیز

به گزارش هرانا، جمعی از مالباختگان پدیده شاندیز اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند.

مالباختگان پدیده شاندیز شنبه با تجمع در مقابل استانداری خراسان رضوی، خواهان بازپس‌گرفتن پول‌شان شدند.

آنها هم چند سال است که معترضند و حتی دی ۹۴ در اعتراض در برابر ورودی مجلس شورای اسلامی در تهران با حضور گسترده پلیس ضدشورش مواجه شدند.

دو سال پیش گفته شده بود که بدهی‌های این شرکت به سهامداران مالباخته ۸۴۰۰ میلیارد تومان است.

پدیده شاندیز یکی از طرح‌های عمرانی بزرگ زمان محمود احمدی‌نژاد، رئیس‌جمهور پیشین در شهر مشهد بود. اما این طرح عمرانی که در ابتدا با سرعتی فوق‌العاده پیش رفت،‌ اکنون چهارمین سال بلاتکلیفی را از سر می‌گذراند.

شماری از دفترهای فروش سهام پدیده شاندیز به خاطر تخلف‌های گسترده دی ۱۳۹۳ بسته شد. اتهام مدیران این شرکت افزایش غیرواقعی ارزش سهام با استفاده از شرکت‌های دلالی و تبلیغات «فریب‌آمیز» ذکر شد. پدیده شاندیز به علت دروغگویی از تبلیغ در صداوسیمای جمهوری اسلامی منع شد. سازمان اراضی کشاورزی نیز اعلام کرد که پدیده شاندیز ۴۵ هکتار از زمین‌های خارج از محدوده شهری را به صورت غیرقانونی در اختیار گرفته و سپس آنها را به شهر مشهد الحاق کرده است.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید