خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها, کودکان  >  معاون‌ کمیته امداد همدان؛ ۳۰۸۳ کودک زیر ۶ سال همدانی دارای سوءتغذیه هستند

معاون‌ کمیته امداد همدان؛ ۳۰۸۳ کودک زیر ۶ سال همدانی دارای سوءتغذیه هستند

خبرگزاری هرانا – معاون حمایت و سلامت کمیته امداد استان همدان با بیان اینکه ریشه اصلی سوءتغذیه «فقر» است، گفت که ۳۰۸۳ کودک زیر ۶ سال در استان همدان دارای سوءتغذیه هستند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، علی بحیرایی در گفت‌وگو با ایسنا، ‌با اشاره به اینکه گرسنگی می‌تواند نشأت گرفته از فقر و یا بیماری باشد، مدعی شد: “ریشه اصلی سوءتغذیه می‌تواند فقر باشد، اما نمی‌توان گفت هر فقیری گرسنه است”.

معاون حمایت و سلامت کمیته امداد استان همدان بیان کرد: “در استان همدان ۳۰۸۳ کودک زیر ۶ سال دارای سوءتغذیه قرار دارند”.

وی در ادامه مدعی شد که بسیاری از این افراد تحت پوشش کمیته امداد قرار دارند و هر ساله بسته‌‎های تغذیه‌ای به آنها داده می‌شود.

بحیرایی با ادعای اینکه کمیته امداد تا رفع نیازمندی و درمان افراد کمک می‌کند، مدعی شد: “از ابتدای سال جاری ۳۶۴ نفر از افراد دارای سوءتغذیه بهبودیافته‌اند و همچنین در سال گذشته ۷۳۱ نفر از کودکان زیر ۶ سال بهبودیافته بودند که از جامعه هدف کنار گذاشته می‌شوند”.

معاون حمایت و سلامت کمیته امداد استان همدان تأکید کرد: “در سایر گروه‌های هدف که به علت بیماری صعب‌العلاج از لحاظ معیشتی دارای مشکل هستند؛ نیز ۴۳۳ میلیون تومان اعتبار درنظر گرفته شده که تا کنون ۶۰ میلیون تومان آن جذب شده است”.

بحیرایی با بیان اینکه ۱۴۰۰ بیمار صعب‌العلاج و زمین‌گیر در استان وجود دارد، افزود: “تمامی افراد نیازمندی که به علت بیماری دچار سوءتغذیه هستند و به کمیته امداد مراجعه می‌کنند”.

وی درباره اینکه چگونه مشکل فقر و گرسنگی در استان حل می‌شود، گفت: “دانشگاه علوم پزشکی باید پیگیری‌های بهداشتی و درمانی داشته باشد و از طرفی سازمان‌های فقرزدا مانند کمیته امداد و بهزیستی و مؤسسات خیریه در راستای فقرزدایی گام بردارند”.

بحیرایی با بیان اینکه اشتغال پایدار و مناسب خانوار باعث می‌شود مشکل فقر و گرسنگی مرتفع شود، تصریح کرد: “امیدواریم روز به روز شاهد ریشه‌کن شدن فقر در استان باشیم و هیچ خانواده‌ای سوءتغذیه نداشته باشد”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید