خبرگزاری هرانا

    خانه  > سایر گروهها  >  صدور حکم شلاق و حبس برای یک متهم در تهران

صدور حکم شلاق و حبس برای یک متهم در تهران

خبرگزاری هرانا – یک راننده تاکسی به اتهام داشتن “رابطه خارج از ازدواج” از سوی قضات شعبه دوم دادگاه کیفری استان تهران به هفت سال و نیم حبس و شلاق محکوم شد. کنوانسیون بین‌المللی حقوق مدنی و سیاسی صراحتاً استفاده از مجازات‌های تحقیر آمیز و نافی کرامت انسانی مانند شلاق را ممنوع کرده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایران، مهرماه پارسال زن جوانی هراسان به اداره پلیس مراجعه کرد و از مردی که راننده اینترنتی بود به اتهام تعرض شکایت کرد.

این زن جوان مدعی شد: “من برای معالجه به تهران آمده بودم، وقتی از بیمارستان مرخص شدم می‌خواستم به فرودگاه بروم و به خانه‌ام برگردم که درخواست تاکسی کردم. راننده خیلی زود آمد و بعد از طی مسافتی از عقب ماشین صدایی شنیدم راننده گفت ماشین مشکل دارد و با اصرار زیاد از من خواست که روی صندلی جلو بنشینم، من هم این کار را کردم و بعد از مدتی با اینکه او متوجه شد حالم خوب نیست، در یک جاده خاکی به من تعرض کرد. من هم موضوع را به پلیس خبر دادم”.

مأموران بعد از ردیابی‌هایی که انجام دادند راننده جوان را شناسایی و بازداشت کردند.

بر اساس این گزارش متهم در بازجویی‌ها قبول کرد که به زن جوان تعرض کرده اما ادعا کرد نمی‌دانسته که او زنی متأهل است. با تکمیل تحقیقات، پرونده برای محاکمه این جوان آماده ‌شد و متهم به پای میز محاکمه رفت. او در دادگاه گفت: “من اصلاً به این زن تجاوز نکرده‌ام و گفته‌های قبلی‌ام تحت فشار بوده و همه آنها را پس می‌گیرم”.

قضات دادگاه صبح دیروز پس از بررسی محتوای پرونده و مشاهده مدارک پزشکی قانونی اتهام “تجاوز” را نپذیرفتند ولی او را به اتهام “رابطه خارج از ازدواج” به هفت سال و نیم حبس و شلاق محکوم کردند.

لازم به ذکر است که کنوانسیون بین‌المللی حقوق مدنی و سیاسی صراحتاً استفاده از مجازات‌های تحقیر آمیز و نافی کرامت انسانی مانند شلاق را ممنوع کرده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید