خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اعدام  >  رهایی یک محکوم به اعدام در تهران

رهایی یک محکوم به اعدام در تهران

خبرگزاری هرانا – پسرجوانی که متهم است هفت سال قبل در جریان درگیری و نزاع جمعی با شلیک گلوله مرتکب “قتل” شده است، پس از محکوم شدن به اعدام با جلب رضایت خانواده مقتول و پرداخت ۸۰۰ میلیون تومان به عنوان دیه از مرگ رهایی یافت. قضات متهم را از نظر جنبه عمومی به شش سال حبس محکوم کردند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایران، این پسر جوان صبح دیروز از زندان به شعبه چهارم دادگاه کیفری انتقال یافت تا از نظر جنبه عمومی جرم محاکمه شود.

رسیدگی به این پرونده از سال ۹۰ به‌دنبال درگیری در یکی از خیابان های اسلامشهر تهران شروع شد.

در این درگیری که با شلیک گلوله همراه بود پسر جوانی در دم جان باخت.

کارآگاهان جنایی در محل حضور یافتند و متهم ۲۴ ساله  به نام مجید را دستگیر شد و در مراحل بازجویی به قتل اعتراف کرد.

این متهم پس از محاکمه در دادگاه کیفری یک استان تهران به اتهام “قتل” به اعدام محکوم شد و حکم صادر شده توسط قضات دیوانعالی مهر تأیید شد.

مجید در حالی که خودش را برای انجام اعدام آماده کرده بود سرنوشت برایش طور دیگری رقم خورد و اولیای دم به شرط پرداخت ۸۰۰ میلیون تومان از اعدام گذشت کردند.

صبح دیروز این متهم از زندان به شعبه چهارم دادگاه کیفری منتقل شد تا از نظر جنبه عمومی محاکمه شود.

این متهم در اظهاراتش به قضات گفت: “روز حادثه من و دو دوستم در یک سفره خانه درحال خوردن غذا بودیم که ناگهان یکی ازدوستانم به من زنگ زد و گفت درحال دعوا است و نیاز به کمک دارد، من هم به سراغشان رفتم و با اسلحه‌ای که دراختیارم بود خواستم آنها را بترسانم اما ناگهان گلوله‌ای به جوانی به نام سینا اصابت کرد و کشته شد”.

در پایان محاکمه قضات وارد شور شدند و متهم را از نظر جنبه عمومی به شش سال حبس محکوم کردند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید