خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اصناف, سایر گروهها, کارگران  >  دستکم ۵ تجمع اعتراضی برگزار شد

دستکم ۵ تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – امروز، جمعی از تاکسی‌داران مریوانی، جمعی از دانشجویان دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه رازی کرمانشاه، جمعی از دانشجویان علوم پزشکی واحدهای مختلف دانشگاه آزاد، جمعی از مالباختگان موسسه کاسپین تهران و جمعی از کارگران سازمان فضای سبز شهرداری منطقه یک اهواز در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانها به نقل از ایلنا، امروز جمعی از تاکسی‌داران مریوانی در اعتراض به پایین بودن کرایه‌ها تجمع کردند.

صبح امروز (اول آبان) جمعی از رانندگان تاکسی مقابل شهرداری مریوان تجمع کردند.

این رانندگان می‌گویند: “کرایه‌های تاکسی پایین است و با این کرایه‌ها از پسِ مخارج زندگی برنمی‌آییم”.

آنها بابت هزینه‌های جانبی تاکسی نیز انتقاد دارند و می‌گویند: “بخشی از درآمد محدودمان صرف هزینه‌های جانبی می‌شود و با پولی که باقی می‌ماند، نمی‌توانیم هزینه‌های زندگی خانوار را تامین کنیم”.

آنها از کمبود مسافر نیز انتقاد دارند: “به خاطر شرایط بد معیشتی مردم، تعداد مسافران کاهش یافته و کار و بار ما کساد شده‌است”.

معترضان خواستار رسیدگی شهرداری مریوان به موضوع شدند.

اعتراض دانشجویان دانشگاه رازی به کیفیت غذا و وضعیت خوابگاه‌ها/ پاسخ مسئولان

به گزارش ایسنا، جمعی از دانشجویان دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه رازی کرمانشاه در اعتراض به کیفیت پایین غذا و وضعیت خوابگاه‌هایشان در محوطه این دانشکده تجمع کردند.

قاسم عازمی معاون دانشجویی دانشگاه رازی امروز (سه‌شنبه اول آبان) درحاشیه این تجمع دانشجویی در گفت و گو با ایسنا، باتاکید براینکه دانشجویان حق دارند مشکلات خود در حوزه های مختلف را به مسئولین دانشگاه اعلام کنند، گفت: “طبق صحبت هایی که با دانشجویان معترض داشتیم، آنها کیفیت نامطلوب غذا و مشکلات خوابگاه ها را از مهمترین مطالبات خود عنوان کردند”.

وی افزود: “در بحث غذا، دانشجویان علاوه بر مسئله کیفیت غذا به کمیت و یکنواختی برنامه های غذایی دانشگاه نیز معترض بودند”.

معاون دانشجویی دانشگاه رازی بابیان اینکه با وجود مشکلات اقتصادی مسئولین دانشگاه تمام سعی خود را بکار می گیرند تا همواره مواد اولیه باکیفیت را برای تهیه غذای دانشجویان تهیه کنند، اظهار کرد: “این آمادگی را داریم که دانشجویان نمایندگانی را از بین خود انتخاب کنند تا بازدیدی از انبارها و محل نگهداری مواد اولیه تهیه غذا و نیز آشپرخانه‌های دانشگاه داشته باشند. همچنین نظارت بر فعالیت پیمانکار اداره تغذیه را تشدید خواهیم کرد”.

عازمی رسیدگی به وضعیت خوابگاه ها را بخشی دیگر از مطالبات صنفی دانشجویان عنوان کرد و گفت: “درحال حاضر دانشگاه رازی ۲۱ بلوک خوابگاهی دارد که پیش از شروع سال تحصیلی تمام این بلوک ها، بجز سه بلوک را آماده پذیرش دانشجویان کردیم”.

وی افزود: “تعمیرات این سه بلوک تا یکی دو هفته پس از شروع سال تحصیلی ادامه یافت که بابت این مسئله بارها از دانشجویان عذرخواهی کردیم”.

معاون دانشجویی دانشگاه رازی تصریح کرد: “دانشجویان نسبت به برخی مسائل آموزشی دانشکده نیز اعتراضاتی داشتند که رییس دانشکده باحضور در میان دانشجویان معترض در جریان مطالبات آنها قرار گرفت”.

وی در پایان خاطرنشان کرد: “مسئولین دانشگاه تمامی مطالبات دانشجویان را مورد بررسی و پیگیری قرار می دهند”.

در اعتراض به اشتباهات و عدم پاسخگویی دانشگاه صورت گرفت؛ تجمع دانشجویان بلاتکلیف علوم پزشکی مقابل دانشگاه آزاد

به گزارش ایسنا، جمعی از دانشجویان علوم پزشکی واحدهای مختلف دانشگاه آزاد در پی اشتباهات صورت گرفته در پذیرش دانشجویان ورودی سال ۹۷ و عدم پاسخگویی و رسیدگی دانشگاه آزاد به وضعیتشان مقابل سازمان مرکزی این دانشگاه تجمع کردند.

امروز سه شنبه جمعی از دانشجویان پذیرفته شده در برخی واحدهای علوم پزشکی دانشگاه آزاد که به عنوان ذخیره در واحدهای این دانشگاه پذیرفته شده‌اند؛ اما بعد از ثبت نام، پرداخت شهریه و دریافت کارت دانشجویی به آنان اعلام شده که پذیرششان اشتباهی بوده و امکان تحصیل برایشان فراهم نیست، در اعتراض به بلاتکلیفی و عدم رسیدگی به وضعیتشان مقابل سازمان مرکزی این دانشگاه تجمع کردند.

به گفته یکی از این معترضان، در پی عدم پاسخگویی از سوی مسئولان دانشگاه، دانشجویان برای ورود به سازمان مرکزی اقدام به فشار آوردن به در آهنی محوطه سازمان مرکزی کردند که منجر به شکسته شدن این در شده و در نهایت چند نفر به عنوان نماینده به قصد ملاقات با مسئولان موفق به ورود به سازمان مرکزی شدند.

به گفته این معترضان، دانشگاه آزاد پس از تجمعی که هفته گذشته مقابل سازمان مرکزی صورت گرفت، زیر سردر ورودی ساختمان فلز جوش داده تا از ورود احتمالی معترضان به داخل جلوگیری کند.

مادر یکی از این دانشجویان با بیان اینکه زندگی و آینده تحصیلی فرزندش به شدت تحت تاثیر سوء مدیریت دانشگاه قرار گرفته است، می‌گوید: “لزومی نداشت که ما از مخالفت وزیربهداشت با افزایش ظرفیت‌ها با خبر شویم، بهتر این بود که اختلافات بین دانشگاه آزاد با وزارت بهداشت بدون رسانه‌ای شدن حل می‌شد، زیرا این خبرها به شدت ما را آشفته می‌کند”.

یکی دیگر از این معترضان می‌گوید: “مشکل ایجاد شده از یک سو و عدم پاسخگویی و طفره رفتن مسئولان دانشگاه آزاد از سوی دیگر ما را آزار می‌دهد، ما تا زمان مشخص شدن تکلیفمان به اعتراضمان ادامه می‌دهیم”.

بخش قابل توجهی از تجمع کنندگان را والدینی تشکیل می‌دهند که به شدت برای آینده تحصیلی فرزندانشان نگرانند و با نا امیدی در انتظار شنیدن خبری از سوی مسئولان دانشگاه آزاد هستند.

آمار دقیقی از تعداد این دانشجویان منتشر نشده است، اما بنا بر اظهارات دانشجویان و برخی کارکنان دانشگاه آزاد، این عدد بین ۶ هزار تا ۱۵ هزار نفر متغیر است و ظاهرا این مشکل شامل تمام واحدهای علوم پزشکی دانشگاه آزاد در سراسر کشور می‌شود.

پاسخ مسئولان دانشگاه آزاد به نماینده معترضان

شفیعی نماینده دانشجویان معترض در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا گفت: “مسئولان آموزش دانشگاه آزاد به صورت شفاهی اعلام کردند که مشکل به وجود آمده برای ۵۰۰۰ نفر است و در حال تلاش برای افزایش ۵۰۰۰ نفری ظرفیت علوم پزشکی دانشگاه آزاد هستند. در این راستا نتیجه نهایی تا روز یکشنبه اعلام خواهد شد. ضمن اینکه اطلاعیه منتشر شده در سایت دانشگاه آزاد مبنی بر پرکردن فرم برای انتخاب رشته مجدد، از خروجی سایت برداشته و اصلاح خواهد شد”.

تا لحظه انتشار این گزارش امکان دسترسی خبرنگار ایسنا به هیچ یک از مسئولان دانشگاه آزاد، برای مصاحبه و پاسخگویی به مشکلات پیش آمده فراهم نشده است.

اعتراض مالباختگان موسسه کاسپین در تهران/ ویدئو

به گزارش هرانا، امروز، جمعی از مالباختگان موسسه کاسپین، در تهران تجمع کردند.

این مالباختگان در اعتراض به قیمت گذاری املاک سپرده گذاران، مقابل کانون کارشناسان دادگستری استان تهران، اقدام به برگزاری تجمع کردند.

اعتراض سپرده‌گذاران موسسه‌های مالی و اعتباری از دو سال پیش آغاز شد و دولت و بانک مرکزی پرداخت مطالبات سپرده‌گذاران از طریق بانک‌های دولتی و خصوصی را متعهد شدند.

بر اساس ادعای بانک مرکزی تا به حال مطالبات بیش از ۹۵ درصد سپرده‌گذاران پرداخت شده است.

کارگران شهرداری منطقه یک اهواز در اعتراض به معوقات مزدی تجمع کردند

به گزارش رادیو زمانه، کارگران سازمان فضای سبز شهرداری منطقه یک اهواز در اعتراض به عدم پرداخت دستمزد‌هایشان اعتصاب کردند.

آنها گفته‌اند که چند ماه است دستمزدهایشان پرداخت نمی‌شود و با ده سال سابقه کار برای تمدید دفترچه بیمه درمانی با مشکل روبرو هستند.

کارگران شهرداری اهواز پیش از این نیز چند مرتبه در اعتراض به پرداخت نشدن دستمزدهایشان مقابل ساختمان شهرداری، شورای شهر و فرمانداری اهواز تجمع کردند.

بحران مالی شهرداری‌ها در شهرهای مختلف موجب بروز اعتراض‌های کارگران شده است.

در استان خوزستان کارگران شهرداری آبادان، شوشتر، مسجد سلیمان، شوش بارها در اعتراض به وضعیت معیشتی و تاخیر در پرداخت دستمزدها اعتصاب و تجمع کردند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید