خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  جلسه دادگاه تجدیدنظر لیلا حسین‌زاده برگزار شد

جلسه دادگاه تجدیدنظر لیلا حسین‌زاده برگزار شد

خبرگزاری هرانا – امروز دوشنبه، جلسه دادگاه رسیدگی به اعتراض لیلا حسین‌ زاده دبیر شورای صنفی مرکزی دانشجویان دانشگاه تهران و از بازداشت شدگان اعتراضات سراسری دی‌ماه در تهران، که پیش‌تر توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به تحمل ۶ سال حبس تعزیری و ۲ سال ممنوع‌الخروجی محکوم شده بود، برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز دوشنبه، ۳۰ مهر‌ماه ۱۳۹۷، جلسه دادگاه رسیدگی به اعتراض لیلا حسین‌زاده دبیر شورای صنفی مرکزی دانشجویان دانشگاه تهران در شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران برگزار شد.

امیر رئیسیان وکیل لیلا حسین زاده در این خصوص گفت: “جلسه دادرسی تجدیدنظر لیلا حسین زاده امروز صبح در شعبه ۳۶ تجدید نظر دادگاه انقلاب برگزار شد. من فضای دادگاه را مبتنی بر مفاهمه و حسن نیت و در مجموع مثبت ارزیابی می‌کنم و امیدوارم که در حکم بدوی تجدیدنظر جدی صورت گیرد”.

لازم به ذکر است که لیلا حسین‌زاده پیش‌تر در تاریخ ۱۶ اسفند‌ماه ۱۳۹۶، توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی ماشاالله احمدزاده به تحمل ۶ سال حبس تعزیری و ۲ سال “ممنوعیت خروج از کشور” محکوم شده بود.

هرانا پیش از این در تاریخ ۹ اسفند ۱۳۹۶ طی گزارشی از برگزاری دادگاه خانم حسین‌زداه در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران خبر داده بود.

لیلا حسین‌زاده از دانشجویان دانشگاه تهران است که در زمینه‌ی مطالبات صنفی دانشجویان فعالیت دارد. وی به همراه تعداد دیگری از دانشجویان در جریان اعتراضات دی‌ماه سال گذشته بازداشت شده بود.

در اعتراضات اخیر که بعضاً با عنوان «اعتراضات دی‌ماه» از آن یاد می‌شود، تعداد پرشماری از افراد در شهرهای مختلف بازداشت و مورد بازجویی قرار گرفتند. طی این اعتراضات در سراسر ایران دست‌کم ۲۵ تن کشته و حدود ۵ هزار نفر نیز بازداشت شدند.

رحمانی فضلی، وزیر کشور در آخرین گفتگوی خود در این باره اذعان کرد: “اعتراضات دی‌ماه ۹۶ در ۱۰۰ شهر ایران روی داد که این اعتراضات در ۴۰ شهر به خشونت کشیده شد”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید