خبرگزاری هرانا

    خانه  > اندیشه و بیان  >  انتقال شش شهروند بازداشتی در مریوان به بازداشتگاه اداره‌ی اطلاعات سنندج/ بازداشت یک شهرند در پاوه از سوی نیروهای امنیتی

انتقال شش شهروند بازداشتی در مریوان به بازداشتگاه اداره‌ی اطلاعات سنندج/ بازداشت یک شهرند در پاوه از سوی نیروهای امنیتی

خبرگزاری هرانا – شش تن از بازداشتی های شهرستان مریوان که به «ارتباط با یکی از احزاب کرد مخالف نظام» متهم شده‌اند، جهت بازجویی به بازداشتگاه اداره‌ی اطلاعات سنندج منتقل شدند. همچنین در خبری دیگر یک شهروند در ورودی شهر پاوه از سوی نیروهای امنیتی بازداشت شد. او به «همکاری با یکی از احزاب کرد مخالف نظام» متهم شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان، شش شهروند مریوانی شامل چهار تن از اهالی روستای نی به نام‌های «محمد پروازه» ۲۱ ساله فرزند حسین، «بریار کاوه» ۲۵ ساله فرزند امین، «محسن فراهمند» ۲۴ ساله فرزند خسرو، «حمید پروازە» ۲۸ ساله فرزند محمد و دو تن از اهالی شهر مریوان به نامهای «کاروان احمدی» ۲۶ ساله فرزند جلال و «رحمان صدیقی» ۳۱ ساله فرزند عیسی به بازداشتگاه اطلاعات سنندج منتقل شدند.

تمامی این افراد به جز محمد پروازه که روز جمعه ۲۷ مهر ۱۳۹۷ بازداشت شد، روز پنجشنبه ۲۶ مهر بازداشت شده بودند.

نیروهای مذکور بدون ارائه‌ی برگه‌ی قضایی به محل سکونت این افراد یورش برده و پس از تفتیش منازلشان، آنان را بازداشت کرده‌اند.

اتهام مطروحه علیه تمامی این افراد «ارتباط با یکی از احزاب کرد مخالف نظام» است.

شهرستان مریوان یکی از شهرستانهای استان کردستان در غرب ایران است.

بازداشت یک شهروند در نزدیکی پاوه از سوی نیروهای امنیتی

یک شهروند در ورودی شهر پاوه از سوی نیروهای امنیتی بازداشت شد. او به «همکاری با یکی از احزاب کرد مخالف نظام» متهم شده است.

روز پنجشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۷، نیروهای وزارت اطلاعات در ورودی شهر پاوه «جمال علی‌ویسی» از اهالی شهر کرمانشاه را بدون ارائه‌ی برگه‌ی قضایی بازداشت کردند. او جهت دیدار با نزدیکانش به این شهر رفته‌ بود.

یک منبع مطلع در این رابطه گفت: «جمال علی‌ویسی توانسته است در تماسی تلفنی، بازداشت خود را به اطلاع خانواده‌اش برساند اما کماکان از محل دقیق نگه‌داری‌اش، اطلاعی به دست نیامده است.»

جمال علی‌‌ویسی شش سال پیش به مدت چند ماه به عضویت یکی از احزاب کرد مخالف نظام درآمده و به گفته خانواده‌اش، پس از خروج کامل از این حزب به زادگاه خود بازگشته و هیچ فعالیت سیاسی نداشته است.

وی سال ۱۳۹۲ هم یک بار دیگر در همین رابطه به مدت یک هفته از سوی نیروهای امنیتی بازداشت و مورد بازجویی قرار گرفته بود.

اخیرا یک شهروند مهابادی به نام «کیوان علیالی» هم که پس از عضویت کوتاه‌مدت در یکی از احزاب کرد به زادگاه خود بازگشته بود، از سوی دادگاه انقلاب به ده سال و سه ماه حبس محکوم شده است.

شهرستان پاوه و در استان کرمانشاه واقع شده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید