خبرگزاری هرانا
امروز پنج شنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۷, 20th of May 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۷/۰۷/۲۶ ساعت ۲۰:۰۱:۲۱

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  دو زندانی سیاسی محبوس در زندان زاهدان با تودیع قرار وثیقه آزاد شدند

دو زندانی سیاسی محبوس در زندان زاهدان با تودیع قرار وثیقه آزاد شدند

خبرگزاری هرانا – دو زندانی سیاسی محبوس در بند ۴ زندان زاهدان که از حدود یک سال قبل در این زندان به سر می‌بردند، امروز پنجشنبه با تودیع قرار وثیقه و به صورت موقت آزاد شدند. این زندانیان به همراه ۴ تن دیگر به اتهام مشارکت در قتل یک مامور بسیجی توسط نیروهای وزارت اطلاعات در شهر ایرانشهر بازداشت و بابت “اقدام علیه امنیت کشور” و “همکاری با گروه‌های مخالف نظام” تفهیم اتهام و بازجویی شده بودند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، فاروق انوری و هاشم زردکوهی دو زندانی سیاسی محبوس در بند ۴ زندان زاهدان صبح امروز پنجشنبه ۲۶ مهرماه ۹۷ با تودیع قرار وثیقه و به صورت موقت از زندان آزاد شدند.

یک منبع مطلع در این خصوص به گزارشگر هرانا گفت: “فاروق انوری و هاشم زردکوهی با تودیع قرار وثیقه ۱ میلیارد و دویست میلیون تومانی برای هر نفر به صورت موقت آزاد شدند”.

این دو زندانی پیش‌تر در بهمن‌ماه سال گذشته به همراه ۴ هم‌پرونده‌ای دیگر خود پس از ماه ها تحمل فشار و شکنجه در بازداشتگاه وزارت اطلاعات به زندان مرکزی زاهدان منتقل شده بودند.

اتهام این دو زندانی “اقدام علیه امنیت کشور” و “همکاری با گروه‌های مخالف نظام” و مشارکت در قتل یک مامور بسیجی به نام “سجادی” عنوان شده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید