خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان, سایر گروهها  >  صدور احکام سنگین حبس برای گروهی از فعالان سیاسی در استان کهگیلویه و بویراحمد

صدور احکام سنگین حبس برای گروهی از فعالان سیاسی در استان کهگیلویه و بویراحمد

خبرگزاری هرانا – غلامرضا مزارعی رئیس کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد از صدور حکم گروهی از متهمان در این استان خبرداد و گفت که این افراد به “حبس و نفی بلد” از ۸ تا ۱۸ سال محکوم شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از بویرنیوز، غلامرضا مزارعی مدعی شد: “این گروه ۶ نفره از ایادی استکبار وابسته به گروه نفاق بوده که خارج از کشور دستور گرفته و مبادرت به حرکات ایذایی بر علیه نظام می کردند”.

وی ادعا کرد: “متهمین اقدام به شعار نویسی و توهین به مقدسات و همچنین آتش زدن بنرهای تبلیغاتی منقش به تمثال شخصیت های ملی و مذهبی می کردند”.

رئیس کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد ادعا کرد: “معاندین پس از ارتکاب جرم، از اقدامات خرابکارانه، عکس و فیلم تهیه و برای سرکردگان خود ارسال می کردند”.

مزارعی با اشاره به اینکه دستگیری این افراد، تصریح کرد: “دستگاه قضایی و اداره کل اطلاعات استان با تشکیل گروه ویژه، با رصد و گسترش چتر اطلاعاتی و اعمال تکنیک های فنی، عکس و فیلم های ارسالی این گروه معاند را تهیه کرده و آنها را در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر کردند”.

وی بدون اشاره به تعداد یا هویت محکوم شدگان اضافه کرد: “پس از طی تشریفات قانونی رسیدگی، این افراد به حبس و نفی بلد از ۸ تا ۱۸ سال محکوم شدند”.

لازم به اشاره است در ادبیات حکومتی نظام جمهوری اسلامی، برای اشاره به سازمان مجاهدین خلق ایران که یک گروه قدیمی مخالف حکومت ایران است از کلمه “نفاق” استفاده می شود.

هرانا پیش تر در گزارشی از بازداشت دست‌کم ۲۰ تن از شهروندان ساکن شهرهای دهدشت، سوق و چرام در استان کهگیلویه و بویراحمد توسط نیروهای امنیتی خبر داده بود.

هویت چهار تن از بازداشت شدگان به نام‌های: “علی سینا حیدری”، “زریر هادی پور”، “فرهنگ خورشیدی” و یک معلم ادبیات به نام “بهرام سرخابی (پوربهزاد)” توسط هرانا احراز شده بود.

استان کهگیلویه و بویراحمد که در جنوب غربی ایران قرار گرفته دارای ۸ شهرستان است. شهرستان‌های این استان و مراکز آن عبارتند از:‌ شهرستان بویراحمد (یاسوج)، شهرستان بهمئی (لیکک)، شهرستان دنا (سی سخت)، شهرستان کهگیلویه (دهدشت)، شهرستان گچساران (دوگنبدان)، شهرستان چرام (چرام)، شهرستان باشت (باشت)، شهرستان لنده (لنده) است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید