خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > حقوق آکادمیک, سایر گروهها, کودکان  >  کارشناس بهزیستی خوزستان: برخی کودکان تنها به دلیل نداشتن کفش از تحصیل بازمی‌مانند

کارشناس بهزیستی خوزستان: برخی کودکان تنها به دلیل نداشتن کفش از تحصیل بازمی‌مانند

خبرگزاری هرانا – زینب فتحعلی‌پور کارشناس مسئول امور آسیب‌دیدگان اجتماعی اداره‌کل بهزیستی خوزستان گفت که بسیاری از کودکانی که به مدرسه نرفته‌اند، به دلیل مسائل جزئی از تحصیل بازمانده‌اند. برخی از کودکان تنها به دلیل نداشتن یک جفت کفش به مدرسه نمی‌روند. فتحعلی‌پور اظهار کرد که “امسال یک فایل ۱۲ هزار نفری کودکان بازمانده از تحصیل از اداره‌کل آموزش و پرورش خوزستان به سازمان بهزیستی ارسال شده است”.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایسنا، زینب فتحعلی‌پور در جلسه شورای هماهنگی حقوق کودک که امروز (۲۵ مهرماه) در استانداری خوزستان برگزار شد، اظهار کرد: “در حال حاضر تنها متولی حقوق کودک و کودک‌آزاری سازمان بهزیستی است”.

وی با اشاره به طرح شناسایی کودکان بازمانده از تحصیل تصریح کرد: “امسال یک فایل ۱۲ هزار نفری کودکان بازمانده از تحصیل از اداره‌کل آموزش و پرورش خوزستان به سازمان بهزیستی ارسال شد که پس از شناسایی کودکان، ۱۹۰۵ نفر به ما معرفی کردند که در این زمینه کار را آغاز کردیم”.

فتحعلی‌پور گفت: “۱۵۸۱ نفر از کودکان بازمانده از تحصیلی که به ما معرفی شدند فاقد آدرس یا مشخصات کافی بودند”.

کارشناس مسئول امور آسیب‌دیدگان اجتماعی اداره‌کل بهزیستی خوزستان بیان کرد: “تاکنون از مجموع ۸۳۲۴ کودک بازمانده از تحصیل که به بهزیستی خوزستان معرفی شده، ۳۷۲۱ نفر شناسایی شده‌اند”.

وی عنوان کرد: “۱۹۲۴ نفر از کودکان بازمانده از تحصیل شناسایی شده، از کودکانی بودند که تحت حمایت سازمان بهزیستی هستند و قادر به تحصیل نیستند. در نهایت تاکنون ۱۶۲ نفر از این کودکان بازمانده از تحصیل در مدارس ثبت‌نام کرده‌اند. سال گذشته نیز ۵۱۳ کودک بازمانده از تحصیل به چرخه تحصیل بازگشتند”.

فتحعلی‌پور گفت: “بسیاری از کودکانی که به مدرسه نرفته‌اند، به دلیل مسائل جزئی از تحصیل بازمانده‌اند. برخی از کودکان تنها به دلیل نداشتن یک جفت کفش به مدرسه نمی‌روند و برخی خانواده‌ها تنها نیاز به تلنگر دارند و باید یک مددکار اجتماعی با آن‌ها صحبت و اهمیت تحصیل فرزندان‌شان را گوشزد کند”.

وی بیان کرد: “هر چند کودکان بازمانده از تحصیل شناسایی می‌شوند اما این کودکان نیاز به هزینه برای برگشتن به چرخه تحصیل دارند. بنابراین فرایند به دلیل یک سری کارها ناقص می‌ماند و ممکن است اعتماد به ما در میان مردم از بین برود”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید