خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > بهداشت و محیط زیست, سایر گروهها  >  کشته و زخمی شدن سه محیط‌بان در استان گلستان/ مجروح شدن یک محیط‌بان در استان سیستان و بلوچستان

کشته و زخمی شدن سه محیط‌بان در استان گلستان/ مجروح شدن یک محیط‌بان در استان سیستان و بلوچستان

خبرگزاری هرانا – فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان گلستان از کشته و زخمی شدن سه محیط‌بان استان گلستان در درگیری با شکارچیان غیرمجاز خبر داد. همزمان مدیر کل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان از آسیب‌دیدگی سرپرست حفاظت محیط زیست شهرستان «زهک» در حین تعقیب قایق شکارچیان متخلف خبر داد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، سرهنگ جمشید محبت خانی در گفتگو با خبرنگار ایلنا، درباره جزییات کشته و زخمی شدن چند نفر از محیط بان‌های استان گلستان گفت: “این حادثه در ساعت چهار بامداد امروز و در نتیجه درگیری محیط بانان با شکارچیان در پارک ملی گلستان رخ داد”.

وی ادامه داد: “در منطقه سولگرد پارک ملی گلستان شکارچیان غیرمجاز با محیط‌بانان درگیر شده و اقدام به تیراندازی می‌کنند که ضمن کشتن محیط‌بان تاج محمد باشقره، دو همیار و محیط بان دیگر را زخمی کردند”.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست سلزمان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه هنوز از تعداد متخلفان اطلاعاتی در دست نیست، خاطرنشان کرد: “با توجه به صعب‌العبور بودن منطقه دسترسی به محل حادثه بسیار سخت است و انتقال مصدومان به مرکز درمانی درحال انجام است”.

سرهنگ محبت خانی با بیان اینکه متهمان متواری شده‌اند، تصریح کرد: “محیط بانان در استان گلستان و خراسان شمالی با همکاری نیروی انتظامی تلاش می‌کنند تا متهمان را شناسایی و دستگیر کنند”.

مدیر کل محیط زیست سیستان و بلوچستان: سرپرست اداره حفاظت محیط زیست «زهک» درحین تعقیب شکارچیان آسیب دید

به گزارش مهر، مدیر کل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان از آسیب دیدگی سرپرست حفاظت محیط زیست شهرستان «زهک» در حین تعقیب قایق شکارچیان متخلف خبر داد.

وحید پور مردان در گفت و گو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: “مأموران اجرایی یگان حفاظت محیط زیست «زهک» در حین گشت و کنترل شبانه در محدوده چاه نیمه های این شهرستان با چندین فروند قایق موتوری و شکارچیان غیر مجاز که وارد منطقه شده بودند مواجه می شوند و در راستای جلوگیری از شکار پرندگان دریاچه و برخورد قانونی با متخلفین محیط بانان وارد عمل می شوند”.

وی افزود: “متخلفان پس از مشاهده قایق یگان حفاظت محیط زیست سعی در فرار داشتند که در اثر برخورد قایق یکی از متخلفین با قایق محیط زیست، «حامد شهرکی» سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان زهک از ناحیه دست دچار آسیب دیدگی می شود”.

مدیر کل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه در این مأموریت محیط بانان موفق به دستگیری ۸ نفر متخلف قبل از شروع به شکار شدند، گفت: “از این متخلفین ۸ قبضه سلاح شکاری کشف و همچنین متخلفین به جرم شروع به شکار غیر قانونی پرندگان وحشی به مراجع قضایی معرفی شدند”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید