خبرگزاری هرانا
امروز سه شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۷, 21st of May 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۷/۰۷/۲۴ ساعت ۲۱:۴۸:۰۱

    خانه  > زنان, سایر گروهها  >  قتل یک زن توسط شوهر پس از به اجرا گذاشتن مهریه

قتل یک زن توسط شوهر پس از به اجرا گذاشتن مهریه

خبرگزاری هرانا – زنی پس از به اجرا گذاشتن مهریه خود، توسط همسرش با خودرو زیر گرفته شد و جان خود را از دست داد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایرنا، مردی پس از آن که همسرش مهریه‌اش را به اجرا گذاشت، با خودرو او را زیر گرفت و در سه نوبت پیاپی از روی او گذشت.

بخشدار «رخ» روز سه شنبه در این زمینه به خبرنگار ایرنا گفت: “این زوج از اهالی روستای «سرهنگ» واقع در بخش رخ تربت حیدریه هستند و حادثه دو روز پیش در این روستا روی داده است”.

جعفر رضوانی افزود: “همسر مقتول با اجرا گذاشتن مهریه خود، زمین و دیگر اموال همسرش را مطالبه کرده بود و قاضی ابتدا دستور صلح و سازش می دهد، اما هنگام دعوا و مشاجره لفظی، مرد کنترل خود را از دست داده و این اتفاق رخ می دهد”.

بخش رخ شهرستان تربت حیدریه با جمعیت ۲۳ هزار نفر دارای ۵۳ روستا و ۴۷ دهیاری است. مرکز شهرستان ۲۲۵ هزار نفری تربت حیدریه در ۱۵۰ کیلومتری جنوب غربی مشهد قرار دارد.

گفتنی است که امروز، رییس قوه قضائیه با صدور بخشنامه‌ای به رؤسای‌کل دادگستری‌های سراسر کشور دستور داد تا بدون نوبت به درخواست تعدیل مهلت تأدیه مهریه‌ها رسیدگی کنند تا از زندانی‌شدن مردان جلوگیری به‌عمل آید.

در بخشنامه آملی لاریجانی رییس قوه قضائیه آمده است: “نظر به برخی گزارش‌های واصله تعدادی از محکومان تأدیه مهریه بر اساس تعداد سکه طلای تعیین‌شده به‌علت افزایش غیرمتعارف قیمت آن توان پرداخت را نداشته و به همین جهت در اجرای قانون نحوه اجرای محکومیت‌های مالی به زندان معرفی می‌شوند، بدین وسیله مقرر می‌دارد؛ ترتیبی اتخاذ شود تا دادگاه‌ها به‌صورت خارج از نوبت و بدون تعیین وقت رسیدگی نسبت به درخواست تعدیل که از سوی زوج تقدیم می‌شود رسیدگی [کنند] و مهلت‌های تأدیه سکه را متناسب با وضعیت مالی محکوم‌علیه افزایش داده تا بدین ترتیب از زندانی شدن آنها جلوگیری به‌عمل آید”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید