خبرگزاری هرانا
امروز سه شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۷, 20th of May 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۷/۰۷/۲۴ ساعت ۱۸:۵۹:۵۰

    خانه  > کارگران  >  معوقات مزدی کارگران شاغل در معدن زغال سنگ «آق دربند»

معوقات مزدی کارگران شاغل در معدن زغال سنگ «آق دربند»

خبرگزاری هرانا – نزدیک به ۱۱۰ نفر از کارگران شاغل در معدن زغال سنگ «آق دربند» سرخس حدوداً ۱۴ ماه بابت مزد معوقه طلبکارند. کارگران این واحد معدنی می گویند که طلب انباشته آنها مربوط به دستمزد ماه‌های سال گذشته و سال جاری است. علاوه بر این پرداخت حق بیمه این کارگران نیز با مشکل روبرو است.

منابع کارگری خراسان رضوی از به تعویق افتادن حدوداً ۱۴ ماه دستمزد نزدیک به ۱۱۰ نفر از کارگران شاغل در معدن زغال سنگ «آق دربند» سرخس خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، منابع کارگری خراسان رضوی از به تعویق افتادن دستمزد کارگران شاغل در معدن زغال سنگ «آق دربند» سرخس خبر دادند.

منابع کارگری در معدن آق دربند گزارش دادند: “معدن زغال سنگ آق دربند بزرگ‌ترین و قدیمی‌ترین معدن زغال سنگ در شمال شرق کشور است که در کنار روستایی به همین نام در شهرستان سرخس و ۱۴۱ کیلومتری مشهد واقع است و کارگرانی که در این معدن کار می‌کنند حدوداً ۱۴ ماه بابت مزد معوقه طلبکارند”.

به نقل از کارگران این واحد معدنی گفته می‌شود که طلب انباشته آنها مربوط به دستمزد ماه‌های سال گذشته و سال جاری است. علاوه بر این پرداخت حق بیمه این کارگران نیز با مشکل روبرو است.

محمدزاده (مدیرعامل معدن زغال سنگ آق دربند) با تأیید عدم پرداخت حقوق کارگران این واحد معدنی گفته است: “کارگران باید میزان تولید را افزایش دهند تا با افزایش درآمد بتوانیم مطالبات معوق شده کارگران پرداخت کنیم”.

حمید علیزاده (دادستان سرخس) نیز با تایید مشکلات کارگران معدن آق در بند تاکید دارد: “عملکرد ضعیف مدیران سابق و همچنین سهامداران معدن آق دربند سرخس باعث بی‌اعتمادی کارگران نسبت به شرکت بهره‌بردار این واحد معدنی شده است و آنها خواهان عزم جدی برای رفع مشکلاتشان هستند”.

وی معتقد است: “لازم است سهامداران به‌طور جدی پای کار بیایند و مشکلات متعددی که کارگران این معدن دارند را برطرف کنند”.

گل بابایی (نماینده آستان قدس رضوی) نیز با اشاره به اینکه پرداخت مطالبات مزدی کارگران معدن آق دربند نیاز تامین منابع مالی دارد، افزود: “در این مورد آستان قدس تصمیم دارد با فروش بخشی از دارایی‌های خود معوقات مزدی کارگران آق دربند را پرداخت کن”د.

به گفته وی، مجموع معوقات مزدی کارگران زغال سنگ آق دربند حدود ۴۰ میلیارد ریال است که در صورت ادامه روند فعلی، بر میزان مطالبات کارگران افزوده می‌شود.

معدن ذغال سنگ آق دربند در فاصله ۱۴۱ کیلومتری مشهد قرار گرفته است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید