خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  مرگ و مصدومیت ۱۹ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

مرگ و مصدومیت ۱۹ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

خبرگزاری هرانا – طی روز گذشته و امروز، در سایه فقدان ایمنی محیط کار، ۲ کارگر کشته و ۱۷ کارگر مصدوم شدند. ایران درزمینه‌ی رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، مورخ ۲۴ مهر ۱۳۹۷، منابع کارگری در مرکز هلال احمر شهرستان خواف از کشف جسد کارگر بند خاکی روستای سه ده بعد از حدودا ۱۵ساعت جستجو خبر دادند.

،یک منبع خبری کارگری در این خصوص گفت: “جسد «نور الله یعقوبی» کارگر حادثه دیده ۳۵ ساله‌ای که در حین کار در بند خاکی در روستای سه ده از صبح روز گذشته دوشنبه ۲۳ مهر ماه در عمق ۳۷ متری از سطح زمین، دفن شده بود؛ پس از گذشت حدود ۱۵ ساعت، حوالی ساعت ۴ صبح امروز (۲۴ مهر ماه ) بیرون کشیده شد”.

او در تشریح جزئیات حادثه افزود: “صبح روز گذشته این کارگر به همراه ۵ نفر دیگر در استخر ذخیره آب در روستای سده مشغول کار بودند که به ناگهان بر اثر ریزش دیواره ورودی استخر در زیر خروارها گل و خاک دفن می‌شوند.”

او در ادامه با بیان اینکه ۵ نفر از کارگران بلافاصله نجات پیدا می‌کنند، افزود: “با خراب شدن دیواره ورودی استخر، حجم زیادی از گل و لای روی یکی از کارگران در عمق ۳۷ متری فرو می‌ریزد”.

او با بیان اینکه حجم فراوان گل و لای عملیات جستجو را برای یافتن جسد این کارگر با کندی روبرو کرد، گفت: در نهایت حوالی ساعت ۴ صبح امروز به محض پیدا شدن این کارگر در زیر انبوهی از گل و لای، جسد او به پزشکی قانونی منتقل شد.

مطابق قانون مسئولیت ارزیابی علل وقوع حوادث شغلی بر عهده بازرسان وزارت کار، سازمان تامین اجتماعی و کارشناسان رسمی و مورد تایید دادگستری است.

مرگ یک کارگر در عمق ۴۰ متری چاهی در بازار

به گزارش ایلنا، مورخ ۲۴ مهر ۱۳۹۷، سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران از مرگ کارگری ۴۰ ساله در عمق چاهی در بازار آهنگران خبر داد.

سید جلال ملکی، در تشریح جزئیات این خبر گفت: “وقوع حادثه محبوس شدن در چاه ساعت ۱۳:۱۴ امروز به سامانه ۱۲۵ اطلاع داده شد که در پی آن ستاد فرماندهی، آتش نشانان دو ایستگاه را به محل حادثه واقع در پاساژی در بازار آهنگران اعزام کرد”.

وی با اشاره به حضور عوامل آتش نشانی در محل حادثه تصریح کرد: “پس از حضور آتش نشانان در محل که یک پاساژ تجاری بود مشاهده شد که حادثه در بخشی از محوطه پشتی پاساژ و در فضایی کوچک رخ داده است و درپی آن کارگری که برای تعمیر پمپ به عمق ۴۰ متری چاه رفته بود، در آنجا محبوس شده است.”

ملکی با بیان اینکه همکاران این کارگر پس از آنکه پاسخی از همکارشان در عمق چاه دریافت نکرده بودند، با آتش نشانی تماس گرفتند، افزود: “عوامل آتش نشانی پس از حضور در محل همزمان با ایمن سازی محل وارد چاه شده و جسم بی جان این کارگر ۴۰ ساله ایرانی را از عمق چاه خارج کرده و در اختیار عوامل اورژانس قرار دادند که این افراد پس از بررسی علائم حیاتی، مرگ این فرد را تأیید و اعلام کردند”.

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران با بیان اینکه علت قطعی فوت از سوی پزشکی قانونی اعلام خواهد شد، گفت: “آتش نشانان پس از ایمن سازی محل در ساعت ۱۴:۵۸ امروز به عملیات خود خاتمه و محل را به عوامل انتظامی تحویل دادند”.

مصدومیت ۱۷ کارگر بر اثر انفجار در کارخانه صباباتری

به گزارش ایلنا، مورخ ۲۴ مهر ۱۳۹۷، معاون سازمان عملیات امداد و نجات جمعیت هلال احمر از مصدومیت ۱۷ نفر بر ا ثر انفجار کارخانه صبا باتری و انتقال ۴ مصدوم به بیمارستان خبر داد.

شاهین فتحی درباره آخرین وضعیت حادثه انفجار در کارخانه صباباتری در گرمسار گفت: “این حادثه در ساعت ۱۵:۴۵ در کارخانه صباباتری در استان سمنان در محدوده آرادان اتفاق افتاده است”.

وی با بیان اینکه سه دستگاه آمبولانس به این حادثه اعزام شده است، اظهار داشت: “تاکنون در این حادثه ۱۷ نفر مصدوم شده‌اند که چهار نفر از آنها توسط نیروهای هلال احمر به مرکز درمانی منتقل شده‌اند”.

معاون سازمان عملیات امداد و نجات جمعیت هلال احمر اضافه کرد: “این عملیات همچنان ادامه دارد”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید