خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان, سایر گروهها  >  صدور حکم هشت سال و نیم حبس برای یک متهم “دو تابعیتی”

صدور حکم هشت سال و نیم حبس برای یک متهم “دو تابعیتی”

خبرگزاری هرانا – محسنی اژه‌ای سخنگوی قوه قضاییه از قطعیت حکم یک متهم “دو تابعیتی” خبرداد و گفت این فرد به اتهام “جاسوسی” به ۸ سال و ۶ ماه حبس محکوم شد. طی سال‌های گذشته مقام‌های امنیتی ایران و به خصوص سپاه پاسداران بسیاری از شهروندان دو تابعیتی را در ایران بازداشت کرده‌اند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایسنا، سخنگوی قوه قضاییه از محکومیت قطعی “توکلی” به اتهام “جاسوسی”  به ۸ سال و نیم حبس خبر داد.

غلامحسین محسنی اژه‌ای در یکصد و سی و دومین نشست خبری خود، در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر اینکه شخصی دو تابعیتی دستگیر شده، آیا برای این فرد حکمی صادر شده است یا نه و دقیقا به چه اتهامی دستگیر شده است؟ گفت: “آقای توکلی حکم‌شان قطعی شده و گزارش اولیه توسط وزارت اطلاعات داده شده است. زیر نظر قاضی این فرد به ۸ سال و ۶ ماه حبس محکوم شده و این حکم قطعی است. همچنین اموال ایشان که از این طریق تحصیل شده بود ضبط شده که شامل ۴۸ هزار دلار می‌شود”.

محسنی اژه‌ای مدعی شد: “اتهام این فرد جاسوسی است و جزئیات پرونده در حکم وجود دارد. معمولا این افراد توامان برای آمریکا و اسرائیل فعالیت می‌کنند”.

طی سال‌های گذشته مقام‌های امنیتی ایران و به خصوص سپاه پاسداران بسیاری از شهروندان دو تابعیتی را در ایران بازداشت کرده‌اند.

بسیاری از این افراد به دعوت رسمی از سوی دانشگاه‌ها و موسسات علمی به ایران سفر کرده بود اما در ادامه به “اتهام جاسوسی و همکاری با دولت متخاصم” یا تحت عنوان “پروژه نفوذ” بازداشت و محاکمه شده‌اند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید