خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  مرگ کارگر شاغل در پیمانکاری فضای سبز شهرداری بوکان

مرگ کارگر شاغل در پیمانکاری فضای سبز شهرداری بوکان

خبرگزاری هرانا – صبح امروز، پیکر بی‌جان یکی از کارگران پیمانکاری فضای سبز شهرداری بوکان در اتاق نگهبانی بوستان ساحلی این شهر پیدا شد. ایران درزمینه‌ی رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، صبح امروز ۲۳ مهرماه پیکر بی‌جان یکی از کارگران فضای سبز شهرداری بوکان در اتاق نگهبانی بوستان ساحلی پیدا شد.

براساس اخبار واصله از منابع محلی؛ شب گذشته ۲۲ مهرماه، کارگر درگذشته به دلیل عدم وجود وسایل گرمایشی، برای گرم کردن خود اقدام به روشن کردن آتش در اتاق نگهبانی کرده است و متعاقبا، دود ناشی از آتش موجب خفگی و جان سپردن وی در هنگام خواب شده است.

در همین رابطه، احمد صالحی (عضو شورای شهر بوکان) مدعی شد که مرگ این کارگر ناشی از خفگی براثر دود آتش نبوده است.

این عضو شورای شهر بوکان گفت: “آنچه که تاکنون از آن صحبت می‌شود این است که فرد یاد شده (بنا بر حدسیات اولیه) در اثر سکته قلبی درگذشته است. البته قابل ذکر است که برای بررسی‌های بیشتر، پیکر آن مرحوم در اختیار پزشکی قانونی است اما تاکنون اعلام نتیجه‌ای از سوی آنها نشده است. با این وجود، من هم‌چنان پیگیر این ماجرا هستم”.

وی افزود: “کسانی که در هنگام صبح، پیکر بی‌جان وی را یافتند هیچ اثری از آتش و یا دلایل محتمل دیگری از جمله ضرب و شتم نیافتند”.

عضو شورای شهر بوکان در پایان، در خصوص کارگر جان‌سپرده، بیان داشت: “وی فردی سالخورده (بالای ۵۰ سال)، کارگر پیمانکاری فضای سبز شهرداری بوکان و دارای همسر و فرزند بوده است”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید