خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اصناف, سایر گروهها  >  دستکم ۵ تجمع اعتراضی برگزار شد

دستکم ۵ تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – طی روز گذشته و امروز، حدود ۲۵۰ نفر از کارکنان بیمارستان فوق تخصصی امام خمینی کرج، جمعی از دانشجویان دانشگاه تهران، جمعی از دانشجویان تحصیلات تکمیلی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، جمعی از مالباختگان سایت طلای ثامن و کشاورزان ورزنه اصفهان در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، در پی برآورده نشدن مطالبات کارکنان بیمارستان امام خمینی کرج (یازده ماه معوقه مزدی و وضعیت بلاتکلیف بیمارستان)، از صبح امروز، تعدادی از کارکنان بیمارستان دور تازه‌ای از تجمعات خود را آ؛از کردند.

صبح امروز بالغ بر ۲۵۰ نفر از کارکنان بیمارستان فوق تخصصی امام خمینی کرج در اعتراض به برآوردن نشدن مطالباتشان (یازده ماه معوقه مزدی و بلاتکلیف بودن وضعیت کاری بیمارستان) در خیابان اصلی روبروی بیمارستان (خیابان شهید بهشتی) تجمع کردند.

در همین رابطه، قاسم طاهری (نایب رییس شورای اسلامی کار بیمارستان فوق تخصصی امام خمینی کرج) گفت: “معترضان برای پیگیری مطالباتشان و رساندن صدای اعتراضشان به گوش مسئولان، از محل فعلی به سمت محل خانه ملت استان البرز در حال حرکت هستند”.

وی اظهار داشت: “هفته قبل با توجه به وعده‌هایی که از سوی مسئولان برای تعیین تکلیف بیمارستان داده شده بود، تجمع یا تحصنی برپا نکردیم. گفته بودند که سرمایه‌گذارانی برای خرید بیمارستان پیدا شده‌اند اما اتفاق مثبتی که نشانگر پیشرفت امور باشد، نیفتاد”.

طاهری تاکید کرد: “به نظر ما، این اقدامات و وعده وعیدها صرفا اتلاف وقت است. ما از هیچ چیزی مطمئن نیستیم. به تازگی ریاست سازمان همیاری شهرداری‌های استان البرز اعلام کرده که مجددا نیاز به یک هفته وقت برای مشخص کردن سرنوشت بیمارستان است. از چند ماه پیش تاکنون بارها این چنین مهلت‌های یک هفته‌ای گرفته شده، اما متاسفانه معلوم نیست این یک هفته‌ها کی قرار است به اتمام برسد؟”

وی در خصوص وعده پرداخت بخشی از دستمزد معوقه کارکنان بیمارستان که هفته قبل داده شده بود، گفت: “به جای پرداخت سه حقوق کامل به افراد، صرفا دوماه پایه حقوق را دادند. متاسفانه ریاست سازمان همیاری در اعلام مطالبات مزدی کارکنان تناقض دارد. زمانی آن را چهار ماه اعلام می‌کند، گاهی شش ماه، و مرتبه‌ای هم هشت ماه در نظر می‌گیرد. گفتنی است این مبالغ را هم به کسانی که پیش‌تر از مدیریت بیمارستان شکایت کرده بودند و هنوز برای شکایت‌شان رایی صادر نشده، ندادند. این امر به جنگ روانی در بین پرسنل بیمارستان دامن زده است”.

طاهری با انتقاد از نحوه اطلاع‌رسانی مزایده بیمارستان، بیان داشت: “چرا آگهی مزایده را در روزنامه‌های کثیرالانتشار انجام نمی‌دهند؟ چرا در مورد آن، اطلاع‌رسانی مناسب و مقتضی انجام نمی‌شود؟ این شکل از مزایده گذاشتن موجب شده تاکنون سرمایه‌گذاران مناسب و کارآمدی برای این بیمارستان پیدا نشود”.

نایب رییس شورای اسلامی کار بیمارستان امام خمینی کرج در پایان، با ابراز ناراحتی از وضعیت دردناک کنونی بیمارستان و کارکنان آن، اظهار داشت: “آیا واقعا در استان البرز یک مسئول متعهد انقلابی و دلسوز پیدا نمی‌شود که درد این بیمارستان را درمان کند؟ آیا در بین مقامات فعلی کسی نیست که فکری به حال وضعیت این انسان‌هایی بکند که سال‌ها در اینجا به واسطه خدمت‌رسانی به خلق خدا، روزی حلال خود را هم کسب می‌کرده‌اند؟”

تجمع اعتراضی دانشجویان دانشگاه تهران

به گزارش ایسنا، همزمان با حضور رئیس‌جمهور در دانشگاه تهران تعدادی از دانشجویان این دانشگاه با حضور در محوطه اطراف تالار علامه امینی اعتراضات خود را نسبت به مسائل صنفی، آموزشی، سیاسی، اقتصادی و اجتماعی کشور بیان کردند.

همزمان با حضور رئیس‌جمهور به مناسبت آغاز سال تحصیلی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی در دانشگاه تهران، دانشجویان این دانشگاه با تجمع در مقابل تالار علامه امینی این دانشگاه که محل سخنرانی رئیس‌جمهور می‌باشد با در دست گرفتن پلاکاردهایی و سر دادن شعارهای اعتراضی مطالبات خود را بیان کردند.

در این مراسم دانشجویان معترض به دو گروه مخالف سیاست‌های دولت و موافق سیاست‌های دولت تقسیم شدند و با سر دادن شعارهایی از جمله «نه به حصر دانشگاه»، «قانون اساسی میثاق فراموش شده»، «نه به سهمیه‌ها»،«نه به بورسیه‌های غیرقانونی»، «نه به پولسازی و کالایی آموزش» و برخی شعارهای دیگر انتقادهای خود را به سیاست‌های دولت بیان کردند.

اعتراض دانشجویان تحصیلات تکمیلی علوم پزشکی شهید بهشتی به قطع آب، برق و گاز خوابگاه

به گزارش ایسنا مورخ ۲۱ مهرماه ۱۳۹۷، دانشجویان تحصیلات تکمیلی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی روز گذشته شنبه ۲۱ مهرماه ۱۳۹۷، در اعتراض به قطع آب، برق و گاز از سوی مسئولان خوابگاه‌ها که جهت تسریع در تخلیه ساختمان‌های دو خوابگاه ” بیگ محمدی” و ” شهید رحیمی” انجام شد، تجمع اعتراضی برگزار کردند.

یکی از دانشجویان معترض مقطع تحصیلات تکمیلی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا ضمن تایید این مطلب و با اشاره به اینکه از روزهای گذشته سیستم تغذیه، اینترنت و سرویس ایاب و ذهاب خوابگاه دانشجویان دکتری قطع شده است، گفت: “از ساعت ۹ صبح روز پنجشنبه ۱۹ مهرماه تا امروز آب، برق و گاز خوابگاه شهید رحیمی (ملاصدرا) قطع شده و این شرایط اوضاع بسیار دشواری برای زندگی دانشجویان ایجاد کرده است”.

وی با بیان این مطلب که تنها ۳ روز برای تخلیه کامل خوابگاه فرصت داده‌شده، افزود: “دانشجویان خوابگاه شهید بیگ محمدی پس از رایزنی با نمایندگان معاونت دانشجویی دانشگاه از قطعی برق آب و گاز خوابگاه پیشگیری کردند”.

این دانشجوی مقطع تحصیلات تکمیلی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در ادامه بیان کرد: “شب جمعه دانشجویان خوابگاه بیگ محمدی برای اینکه از قطعی برق، آب و گاز جلوگیری کنند یک کمد روی کنتور آب قرار دادند و هریک از دانشجویان تا صبح کشیک دادند تا مسولین حراست نتوانند آب را قطع کنند. حتی روز گذشته ساعت ۳ صبح یکی از مسولین حراست با حضور در خوابگاه قصد قطع آب داشت که با مقاومت دانشجویان مواجه شد”.

این دانشجوی معترض تحصیلات تکمیلی شهید بهشتی با بیان اینکه حدودا سه هفته است که خواستار مذاکره با رییس دانشگاه هستیم، تاکید کرد: “در حال حاضر رییس دانشگاه حاضر به هیچ گونه مذاکره نیست و اکنون دفتر ریاست دانشگاه تحت تدابیر شدید حراست است”.

وی افزود: “در حال حاضر دانشجویان معترض در ساختمان مرکزی و مقابل دفتر ریاست دانشگاه تجمع کرده‌اند و توانسته‌اند تا لابی ساختمان ورود پیدا کنند که این اعتراض منجر به درگیری با مسئولان شد که این امر منجر به مصدومیت ۳ دانشجو و انتقال آنها به بیمارستان بوسیله اوژانس شد”.

ین دانشجوی معترض تحصیلات تکمیلی شهید بهشتی در پایان یادآورشد: تجمع دانشجویان معترض از ساعت ۱۰ صبح امروز شروع شد و تاکنون ۱۰۰ نفر از دانشجویان مقابل ساختمان تجمع کرده‌اند که تا این لحظه ریاست دانشگاه به هیچ عنوان پاسخی به دانشجویان معترض نداده است.

به گزارش ایسنا،جمعی از دانشجویان تحصیلات تکمیلی ساکن در خوابگاههای دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی نسبت به “ارسال پیامک تخلیه خوابگاهها تا اول شهریور ماه”، اعتراض کردند.

در تاریخ ۲۱ شهریور ماه جاری دومین پیامک تخلیه به دانشجویان ارسال شد که با حضور دانشجویان و اعتراض به این تصمیم، قرار به جلسه با حضور رئیس دانشگاه در روز یکشنبه ۲۵ شهریور گذاشته شد. در جلسه قرار شد هزینه خوابگاه از ۱۰۰ هزار تومان به ۵۰۰ هزار تومان بدون تغذیه و ایاب و ذهاب برسد .

پس از اطلاع مسئولان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از وضعیت دانشجویان دوره دکتری رزیدنت علوم پزشکی شهید بهشتی، با افزایش ۵۰۰ درصدی هزینه خوابگاه مخالفت و اعلام شد که افزایش هزینه بیش از ۲۰۰ هزار تومان غیرقانونی است. پس از اعلام نظر وزارتخانه، امیر حسین حکیمیان مدیر امور دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با حضور در خوابگاه شهید رحیمی در حضور چند نفر از ساکنان قول داد که دانشجویان تحصیلات تکمیلی می‌توانند در خوابگاه بمانند. پس از این جلسه ناگهان دانشجویان با پیشنهاد جابجایی به یک خوابگاه استیجاری مشارکتی متعلق به معاونت بین‌الملل دانشگاه مواجه شدند. درحالی‌که ظرفیت آن خوابگاه ۴۸ نفر بود که با تصمیم مسئولان ظرفیت آن به ۷۰ نفر رسید.

تجمع اعتراضی مالباختگان سایت طلای ثامن در تهران

به گزارش مشرق مورخ ۲۱ مهرماه ۱۳۹۷، صبح روز گذشته جمعی از مالباختگان سایت طلای ثامن مقابل ساختمان واحد اجرایی قوه قضاییه تجمع کردند.

این افراد در اعتراض به مجوزهای داده شده به این موسسه و عدم نظارت و پاسخگویی و در خواست تسریع در روند رسیدگی به پرونده اقدام به برگزاری تجمع کردند.

کشاورزان ورزنه بار دیگر تجمع کردند

به گزارش رادیو زمانه، کشاورزان ورزنه اصفهان همچنان در اعتراض به عدم تحقق وعده مسئولان دولتی مبنی بر تامین حق‌آبه کشت پائیزه تجمع می‌کنند.

پیش از این مسئولان استانی اصفهان گفته بودند که با اجرای طرح آب چرخانی مشکل کمبود آب برای کشاورزان را برطرف خواهند کرد. این طرح اما با مخالفت نمایندگان مجلس روبرو شد. کشاورزان نیز در اعتراض به این وضعیت تراکتورهای خود را در میادین ورودی شهرهای مختلف اصفهان پارک می‎کنند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید