خبرگزاری هرانا
امروز یکشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۷, 25th of April 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۷/۰۷/۲۲ ساعت ۱۹:۴۲:۲۲

    خانه  > slide, اندیشه و بیان, کارگران  >  بازداشت شده در سنندج؛ تداوم بی خبری از سرنوشت زانیار دباغیان

بازداشت شده در سنندج؛ تداوم بی خبری از سرنوشت زانیار دباغیان

خبرگزاری هرانا – زانیار دباغیان فعال کارگری ساکن سنندج، روز دوشنبه ۱۶ مهرماه از سوی نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد. علیرغم گذشت زمان و پیگیری خانواده کماکان اطلاعی از سرنوشت این شهروند سنندجی حاصل نشده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، زانیار دباغیان فعال کارگری شاغل در کارخانه پلاستیک سازی واقع در شهرک صنعتی این شهر روز دوشنبه توسط تیمی متشکل از ۶ تن از نیروهای امنیتی در منزل خود بازداشت شد.

آقای دباغیان پس از بازداشت به نقطه نامعلومی منتقل شد، همزمان نیروهای امنیتی منزل مسکونی او را مورد تفتیش قرار دادند. و تلفن های ساکنین خانه را به همراه بعضی دیگر از وسایل شخصی آنان ضبط کردند.

یک منبع نزدیک به خانواده دباغیان به گزارشگر هرانا گفت “علیرغم گذشت زمان و پیگیری مستمر خانواده تاکنون اطلاع جدیدی از سرنوشت این فعال کارگری به دست نیامده است، امری که به نگرانی از وضعیت او دامن زده است.”

لازم به اشاره است، ماموران در زمان بازداشت توضیحی در خصوص دلیل بازداشت این شهروند سنندجی ندادند و علیرغم گذشت زمان کماکان از دلایل بازداشت این فعال کارگری اطلاعی در دست نیست.

گفته می شود زانیار دباغیان پیش‌تر هم توسط نیروهای اطلاعات سپاه بازداشت و مورد بازجویی قرار گرفته بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید