خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  مرگ و مصدومیت ۴ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

مرگ و مصدومیت ۴ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

خبرگزاری هرانا – طی روزهای گذشته و امروز، در سایه فقدان ایمنی محیط کار، ۱ کارگر کشته و ۳ کارگر مصدوم شدند. ایران درزمینه‌ی رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، مورخ ۲۱ مهر ۱۳۹۷، یک کارگر به‌دلیل مسمومیت با گاز متان دچار مسمومیت شد و در حال حاضر در حالت کما به سر می‌برد.

یکی از کارگران پیمانی آبفای آبادان روز سه‌شنبه هفته پیش (۱۷ مهرماه) به‌دلیل مسمومیت با گاز متان در بیمارستان ۱۷شهریور آبادان بستری شد.

یکی از همکاران وی در این خصوص گفت: “عماد حمادی» کارگر آبفای آبادان هفته پیش به‌علت خفگی و مسمومیت با گاز متان در چاه دچار حادثه شد. تا زمان انتقال وی به بیمارستان علایم هشیاری از بین رفته بود اما با کمک کادر درمانی بیمارستان امور لازم برای احیای وی انجام شد. او از سه‌شنبه گذشته تا امروز در حالت کما به سر می‌برد”.

مصدومیت دو کارگر بر اثر ریزش آوار یک ساختمان قدیمی

به گزارش ایلنا، مورخ ۲۱ مهر ۱۳۹۷، سخنگوی سازمان آتش‌نشانی از مصدومیت دو کارگر بر اثر ریزش آوار یک ساختمان قدیمی خبر داد.

جلال ملکی، سخنگوی سازمان آتش‌نشانی در مورد حادثه آوار شدن ساختمان در خیابان کارگر جنوبی گفت: “ساعت ۸:۴۲ دقیقه صبح امروز (۲۱ مهرماه) یک مورد حادثه آوار در یک ساختمان در حال تخریب در خیابان کارگر جنوبی نرسیده به خیابان مختاری به سامانه ۱۲۵ سازمان آتش نشانی شهرداری تهران اطلاع داده شد که بلافاصله سه ایستگاه با امکانات کامل به محل اعزام شدند”.

وی ادامه داد: “در محل مشاهده می‌شود که یک منزل قدیمی دو طبقه و نیمه که کارگران در حال تخریب آن بوده‌ند و بخشی از ساختمان نیز تخریب شده بود، آوار شد. کارگران مشغول کار بوده‌اند که بخش‌هایی از طبقات بالا و سقف‌ها همان لحظه آوار می‌شوند. اطلاعات اولیه حاکی از آن بود که دو نفر از کارگران در زیر آوار محبوس هستند”.

ملکی اشاره کرد: “آتش‌نشانان بلافاصله عملیات جستجو را آغاز می‌کنند و موفق می‌شوند، سریعا محل قرار گرفتن افراد در زیر آوار را پیدا کنند. بعد از آن عملیات خاک‌برداری و آوار‌برداری آغاز می‌شود و بعد از مدتی هر دو کارگر که دو مرد جوان حدود ۳۰ ساله با تابعیت کشور افغانستان بودند، توسط آتش‌نشانان از زیر آوار زنده بیرون آورده می‌شوند، اما از چند ناحیه دچار آسیب دیدگی شد‌ه‌اند”.

سخنگوی آتش‌نشانی گفت: “محل در حال ایمن سازی است و دوباره جستجو ادامه پیدا می‌کند و بعد از اینکه اطمینان حاصل شود که شخص دیگری زیر آوار قرار نگرفته، آتش‌نشانان محل حادثه را ترک می‌کنند. در ساعت ۹:۲۶ دقیقه عملیات به پایان می‌رسد و محل تحویل عوامل شهرداری و انتظامی داده می‌شود”.

جلال ملکی در پایان تاکید کرد: “از مردم تقاضا می‌کنم برای تخریب منازل قدیمی از کارگران با تجربه استفاده کنند که اصطلاحا به آنها کارگران تخریب کار گفته می‌شود. این کارگران به خوبی می‌دانند که اهمیت وجود دیوارهای قطور و قدیمی در منازل چقدر زیاد است و می‌دانند کدام بخش‌ها را اول تخریب کنند و کدام بخش‌‌ها را تا آخر نگهدارند تا آسیب کمتری به خودشان و دیگران وارد شود”.

مرگ یک کارگر در معدن کروم ارزوئیه کرمان

به گزارش ایلنا، مورخ ۲۰ مهر ۱۳۹۷، منابع کارگری در استان کرمان از مرگ یکی از کارگران معدن کرومیت در بخش صوغان شهرستان ارزوئیه به دلیل ریزش معدن خبر می دهند.

یکی از کارگران معدن کرومیت بخش صوغان شهرستان ارزوئیه در استان کرمان، حین انجام کار در اثر ریزش بخش‌هایی از معدن دچار حادثه شد وجان باخت.

رضا مهدی‌پور (رییس اداره کار شهرستان‌های بافت، رابر و ارزوئیه) با تایید این خبر گفت: “کارگر حادثه‌دیده ۴۰ سال سن داشت و در معدن امام رضا بخش صوغان شهرستان ارزوئیه مشغول کار بود”.

به گفته وی، پیش از این در خصوص نبود ایمنی مناسب در این واحد معدنی اخطارهای لازم داده شده بود”.

مهدی‌پور تصریح کرد: “بیشتر معادن شهرستان ارزوئیه فاقد ایمنی هستند و در این زمینه می‌توان گفت جان ده‌ها کارگر به دلیل نامن بودن این معادن در خطر است”

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید