خبرگزاری هرانا
امروز چهارشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۷, 22nd of March 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۷/۰۷/۱۸ ساعت ۲۱:۲۴:۲۶

    خانه  > اصناف  >  دستکم ۲ تجمع اعتراضی برگزار شد

دستکم ۲ تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – حدود ۸۰ کارگر دفاتر شهرستانی تعاونی‌های سهام عدالت در واکنش به بی‌توجهی مسئولان سازمان خصوصی‌سازی و دفتر امور سهام عدالت به مطالباتشان دست از کار کشیده و به صورت شبانه‌روزی مقابل ساختمان وزارت اقتصاد و دارایی در تهران متحصن شده‌اند. اعتراض صنفی این کارکنان از ۱۴ مهر ماه مقابل ساختمان وزارت اقتصاد آغاز شده است. بنابر خبری دیگر، حدود چهل نفر از مربیان پیش‌دبستانی ایذه در استان خوزستان روز دوشنبه مقابل استانداری تجمع کردند، این مربیان نسبت به بلاتکلیفی شغلی انتقاد دارند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، اعتراض صنفی کارکنان سهام عدالت که از ۱۴ مهر ماه مقابل ساختمان وزارت اقتصاد آغاز شده است، امروز به پنجمین روز رسید.

یکی از کارگران معترض سهام عدالت به خبرنگار ایلنا گفت: “امروز ۵ روز است که حدود ۸۰ کارگر دفاتر شهرستانی تعاونی‌های سهام عدالت در واکنش به بی‌توجهی مسئولان سازمان خصوصی‌سازی و دفتر امور سهام عدالت به مطالباتشان دست از کار کشیده و به صورت شبانه‌روزی مقابل ساختمان وزارت اقتصاد و دارایی متحصن شده‌اند”.

او گفت: “کارکنان سهام عدالت به این دلیل پیگیر مطالبات صنفی خود و سایر همکارانشان هستند که دغدغه تامین معاش خانواده‌هایشان را دارند و از وزارت اقتصاد و سازمان خصوصی‌سازی و سایر مسئولان مرتبط انتظار دارند که به دغدغه‌های آن‌ها احترام بگذارند”.

به گفته وی، مهم‌ترین خواسته کارکنان سهام عدالت پرداخت معوقات حقوقی چهار سال گذشته و تضمین امنیت شغلی است.

او با بیان اینکه این تعداد کارگر غم نان دارند، افزود: “به نظر می‌رسد مسئولان وزارت اقتصاد و سازمان خصوصی‌سازی بعد از ۵ روز از آغاز اعتصاب کارکنان سهام عدالت، عمق و شدت این اعتراض را درک نکرده‌اند و از ما کارگران انتظار دارند از مطالبات خود بعد از یازده سال سابقه چشم‌پوشی کنیم”.

او گفت: “مسئولان سازمان خصوصی‌سازی و در راس آن وزارت اقتصاد همچون روزهای گذشته به مطالبات کارکنان دفاتر شهرستانی تعاونی سهام عدالت بی‌توجهی نشان می‌دهند و با این کار می‌خواهند ما کارگران را از ادامه تجمعات خود منصرف کنند که اگر این وضعیت ادامه پیدا کند چاره‌ای جز گسترده کردن اعتراضات صنفی خود نداریم”.

به گفته وی، این موضوع از آن جهت موجب نگرانی کارگران و کارکنان سهام عدالت شده است که آنان بعد از چند سال پیگیری و تجمع در مقابل نهادهای دولتی شهرستان و تهران به جای شنیدن خبرهای خوش از زبان مسئولان بالارتبه، با بی‌اعتنایی آنها مواجه شده‌اند.

او با بیان اینکه کارکنان سهام عدالت با وجود تعویق حدود ۴۳ماه مطالبات حقوقی از سال۹۴ تاکنون، این روزها به لحاظ مالی در شرایط نامناسبی به سر می‌برند، تاکید کرد: “مسئولان می‌خواهند به‌جای حل مسئله، صورت‌مسئله را پاک کنند اما کارگران مخالف این موضوع هستند”.

مربیان پیش‌دبستانی عشایر ایذه از بلاتکلیفی انتقاد دارند/ از تبعیض خسته‌ایم

به گزارش ایلنا، بیش از چهل مربی پیش‌دبستانی در ایذه خوزستان از بلاتکلیفی شغلی انتقاد دارند.

حدود چهل نفر از مربیان پیش‌دبستانی ایذه در استان خوزستان نسبت به بلاتکلیفی شغلی انتقاد دارند.

خواسته این مربیان که روز دوشنبه مقابل استانداری تجمع کردند، مشحص شدن وضعیت استخدامی و جذب در سیستم آموزش و پرورش است. آنها می‌گویند که از بلاتکلیفی به ستوه آمده‌ایم و توقع داریم که آموزش و پرورش و مقامات استان فکری به حال مربیانی بکنند که چندین سال سابقه کار داریم.

به گفته‌ی آنها، در مجموع ۸۶ مربی پیش دبستانی عشایر در شهرستان ایذه وجود دارد که ۴۰ نفر از این تعداد جذب شدند و ۴۶ نفر دیگر هنوز جذب نشده‌اند.

آنها می‌گویند: “از تبعیض خسته‌ایم؛ چه فرقی میان ما و آنهایی که جذب شده‌اند وجود دارد؟ چرا آموزش و پرورش همه را یکسان جذب نمی‌کند”.

این مربیان از سال هشتاد و نه، بدون بیمه مشغول به کار هستند و بارها در اعتراض به وضعیت نامساعد شغلی خود مقابل استانداری خوزستان و نهادهای دیگر تجمع کرده‌اند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید