خبرگزاری هرانا
امروز چهارشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۷, 24th of March 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۷/۰۷/۱۸ ساعت ۲۰:۵۲:۲۳

    خانه  > کارگران  >  معوقات مزدی کارگران در ۲ واحد صنفی

معوقات مزدی کارگران در ۲ واحد صنفی

خبرگزاری هرانا – کارگران شاغل در بخش‌های مختلف اداره آب و فاضلاب روستایی شهرستان آبادان و کارگران گروه ملی فولاد اهواز از معوقات مزدی چند ماهه خود خبردادند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، کارگران آب و فاضلاب روستایی آبادان دست‌کم ۱۱ ماه مطالبات مزدی طلبکارند.

منابع خبری کارگری در استان خوزستان گفتند: “کارگران شاغل در بخش‌های مختلف اداره آب و فاضلاب روستایی شهرستان آبادان در استان خوزستان دست‌کم ۱۱ماه دستمزد و سایر مزایا از کارفرمای خود طلبکارند”.

این کارگران که مدعی هستند پرداخت عیدی و چندین سال سنوات آنها به تاخیر افتاده، در ادامه گفتند: “عدم پرداخت دستمزد کارگران درحالیست که در اعتراض به بی‌توجهی مسئولان شهرستانی در پیگیری مطالباتمان روز گذشته (۱۷ مهر ماه) یک تجمع اعتراض مقابل ساختمان فرمانداری آبادان انجام دادیم”.

جلیل مختار (نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی) در خصوص مشکل این کارگران گفته است: “این مشکل از روز گذشته مورد بررسی قرار گرفت تا کارگران به حقوق معوقه خود برسند. پرداخت نشدن به موقع دستمزد کارگران و حقوق کارکنان برخی دستگاه‌ها زندگی این قشر زحمتکش را با مشکل مواجه کرده است”.

حقوق تیرماه گروه ملی فولاد اهواز پرداخت شد

به گزارش ایلنا، مدیر امور مالی گروه ملی فولا اهواز از پرداخت حقوق تیرماه این کارگران خبر داد.

حقوق تیرماه امسال کارگران گروه ملی فولاد اهواز صبح امروز به حساب کارگران واریز شد.

حسین آقاجری (مدیر امور مالی) گروه ملی فولاد اهواز با اعلام این خبر گفت: “کارگران می‌توانند حقوق تیرماه خود را بعد از ظهر امروز از حساب خود برداشت کنند”.

کارگران گروه ملی فولاد اهواز در اعتراض به سه ماه حقوق معوق، ده مهرماه در محوطه‌ی کارخانه دست به تجمع زده‌ بودند.

عدم پرداخت حقوق کارگران در حالی رخ می‌داد که خطوط تولید در شهریورماه راه‌‌اندازی شده و کارخانه در حال فروش محصولات خود بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید