خبرگزاری هرانا
امروز چهارشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۷, 24th of March 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۸/۰۱/۰۱ ساعت ۱۸:۳۲:۱۹

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  یوسف مندا با پایان دوران محکومیت از زندان ارومیه آزاد شد

یوسف مندا با پایان دوران محکومیت از زندان ارومیه آزاد شد

خبرگزاری هرانا – یوسف مندا، زندانی سیاسی محبوس در بند ۱۳ زندان ارومیه و از اهالی روستای بالولان این شهر امروز چهارشنبه ۱۸ مهر ۹۷ با پایان دوران محکومیت از این زندان آزاد شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز چهارشنبه ۱۸ مهرماه ۹۷ یوسف مندا، زندانی سیاسی محبوس در زندان ارومیه با پایان دوران محکومیت از این زندان آزاد شد. دو روز پیش هم پرونده دیگر این زندانی به نام علی ممی از همین محل با پایان ایام محکومیت آزاد شده بود.

یک منبع مطلع ضمن تائید این خبر به گزارشگر هرانا گفت: “مسئولین زندان ارومیه علیرغم تلاش یوسف مندا در این یک سال بدون در نظر گرفتن قانون تفکیک جرائم وی را به بند سیاسی انتقال نداده و در بند ۱۳ این زندان نگهداری کرده‌اند. وی نهایتا امروز با پایان دوران محکومیت از این زندان آزاد شد”.

این زندانی پیشتر پس از اعتراض به حکم دادگاه بدوی توسط شعبه ۱۳ دادگاه تجدید نظر استان آذربایجان غربی به تحمل یک سال حبس تعزیری محکوم شده بود.

یوسف مندا به همراه سه زندانی مورد اشاره در آبان ۹۵ بازداشت و پس از یک ماه بازجویی با تودیع قرار آزاد شد، او در دادگاه بدوی و توسط شعبه ۱۳ دادگاه تجدید نظر ارومیه به اتهام “تبلیغ علیه نظام” به ۱ سال حبس تعزیری محکوم شده بود.

علی ممی، بشیر پیر ماوانه و احمد مندا، دیگر هم پرونده های این زندانی بودند که توسط شعبه مورد اشاره، آقای ممی به یکسال حبس و دو شهروند دیگر هر یک به تحمل ۵ سال حبس محکوم شدند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید