خبرگزاری هرانا

    خانه  > زندانیان, سایر گروهها, کارگران, کودکان  >  امسال در استان آذربایجان غربی ۵۵۲ مورد همسرآزاری گزارش شده است

امسال در استان آذربایجان غربی ۵۵۲ مورد همسرآزاری گزارش شده است

خبرگزاری هرانا – سعید فریور مدیر کل بهزیستی آذربایجان غربی گفت که از آغاز سال جاری تاکنون تعداد ۵۵۲ مورد گزارش همسرآزاری از ۱۴ مرکز اورژانس اجتماعی در سطح استان گزارش شده است. فریور اظهار کرد که “زوجین دارای اختلافات خانوادگی بیشترین مراجعه کننده به اورژانس اجتماعی هستند و بعد از آن زوجین متقاضی طلاق، همسرآزاری و کودکان کار در رتبه های بعدی قرار دارند”.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایسنا، مدیر کل بهزیستی آذربایجان غربی گفت: “زوجین دارای اختلافات خانوادگی بیشترین مراجعه کننده به اورژانس اجتماعی هستند”.

سعید فریور افزود: “زوجین دارای اختلافات خانوادگی بیشترین مراجعه کننده به اورژانس اجتماعی هستند و بعد از آن زوجین متقاضی طلاق، همسرآزاری و کودکان کار در رتبه های بعدی قرار دارند”.

فریور با تاکید به اینکه مراکز مداخله در بحران های فردی و خانوادگی از سال ۷۹ با هدف به حداقل رساندن زمان دسترسی مردم به منابع اجتماعی تاسیس شد و در سال های بعد به نام اورژانس اجتماعی تغییر نام داد، تصریح کرد: “تعداد ۱۱۴ اورژانس اجتماعی و ۶ پایگاه خدمات اجتماعی در آذربایجان غربی خدمات رسانی می‌کنند”.

وی با اشاره به اینکه مشکلات اقتصادی علت به وجود آمدن بیشتر همسرآزاری و در نتیجه اختلافات خانوادگی است، خاطرنشان کرد: “تربیت دینی و علمی فرزندان، رفع معضل بیکاری، آموزش‌های مناسب مهارت های اجتماعی از دوران کودکی در مدارس و حفظ هویت دینی و ملی از راه حل‌های منطقی جلوگیری از بسیاری از آسیب های اجتماعی است”.

مدیر کل بهزیستی آذربایجان غربی اظهار کرد: “از آغاز سال جاری تاکنون تعداد ۵۵۲ مورد گزارش همسرآزاری از ۱۴ مرکز اورژانس اجتماعی در سطح استان گزارش شده است. بیش از ۱۲ هزار و ۴۹۱ تماس در شش ماهه اول سال جاری با خط ۱۲۳ اورژانس اجتماعی انجام شده که بیشترین تماس ها در حوزه اختلاف خانوادگی و همسر آزاری بوده است”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید