خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز سه شنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۷, 14th of August 2020      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۷/۰۷/۱۷ ساعت ۲۰:۱۹:۰۷

    خانه  > کارگران  >  معوقات مزدی کارگران در ۲ واحد صنفی

معوقات مزدی کارگران در ۲ واحد صنفی

خبرگزاری هرانا – کارگران عملیات نت خط و ابنیه فنی راه آهن آذربایجان نسبت به عدم پرداخت مطالبات مزدیشان ابراز نگرانی می‌کنند، یک ماه از مجموع دو ماه معوقات مزدی این کارگران پس از دو ماه تأخیر پرداخت شده است. بنا بر خبری دیگر استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت که عملیات اجرایی سد مخزنی و نیروگاه چم شیر گچساران به عنوان بلندترین سد وزنی کشور به دلیل عدم پرداخت ۱۰ ماهه حقوق ۱۰۰۰ کارگر متوقف شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، مورخ ۱۷ مهر ۱۳۹۷، کارگران عملیات نت خط و ابنیه فنی راه آهن آذربایجان نسبت به عدم پرداخت مطالبات مزدیشان ابراز نگرانی می‌کنند.

تعدادی از کارگران عملیات نت خط و ابنیه فنی راه آهن آذربایجان که تحت مسئولیت شرکت گسترش راه آهن مشغول کارند، گفتند: “باوجود آنکه روز گذشته (۱۶ مرداد ماه) معادل یک ماه (مردادماه) از مجموع دو ماه معوقات مزدی کارگران پرداخت شده، اما نگرانی از وضعیت نامعلوم مابقی مطالباتمان وجود دارد”.

به گفته این گروه از کارگران که خواهان مشخص شدن وضعیت مابقی مطالبات خود هستند، پیش از این آنها به همراه سایر کارگران پیمانی خط و ابنیه فنی راه آهن کشور بابت معوقات مزدی و سایر مطالبات صنفی خود دست به برپایی اجتماعات صنفی زده‌اند.

از قرار معلوم روز گذشته کارفرما، یک ماه دستمزد مربوط به مرداد‌ماه کارگران را تقریباً با دو ماه تأخیر پرداخت کرده است.

از دیگر مطالبات کارگران این واحد خدماتی و سایر کارگران خطوط ابنیه فنی کشور، مربوط به مشکل پرداخت شدن «سنوات»، «عقد قرارداد مستمر و دائم»، «شکل‌گیری نهاد مستقل کارگری»، «تامین امنیت شغلی کارگران و جلوگیری از اخراج بی‌رویه»، «دادن حق اعتراض و بیان مشکلات صنفی از سوی کارگران»، «مشخص شدن زمان پرداخت حقوق در هر ماه» و «رفع مشکلات بیمه تکمیلی» می‌شود.

عملیات اجرایی سد چم شیر گچساران متوقف شد، عدم پرداخت حقوق ۱۰ ماهه ۱۰۰۰ کارگر

به گزارش تنسیم، مورخ ۱۴ مهر ۱۳۹۷، علی محمد احمدی اظهار داشت: “عملیات اجرایی سد مخزنی و نیروگاه چم شیر به عنوان بلندترین سد وزنی از نوع بتنی غلتکی کشور هم اکنون با پیشرفت بیش از ۷۷ درصد به دلیل حقوق معوق ۱۰ ماهه ۱۰۰۰ کارگز متوقف شده است”.

وی خواستار چاره اندیشی توسط مسئولان و متولیان امر بویژه مجموعه وزارت نیرو شد و افزود: “برای پرداخت حقوق معوقه کارگران این پروژه و همچنین مطالبات تامین اجتماعی اعتباری افزون بر ۵۰ میلیارد تومان نیاز است”.

احمدی با اشاره به اینکه سد مخزنی و نیروگاه چم شیر در ۲۵ کیلومتری جنوب شهر دوگنبدان مرکز شهرستان گچساران واقع شده است، ابراز کرد: “این پروژه در صورت بهره‌برداری سبب ایجاد تحول در منطقه می‌شود”.

وی تصریح کرد: “ذخیره سازی، تنظیم و کنترل آب شناسایی شده در حوزه آبریز رودخانه محل احداث و بهسازی کیفیت آن، تولید انرژی برقابی به میزان حدود ۵۲۰ گیگاوات ساعت در سال و افزایش سطح زیر کشت از ۳۱ هزار هکتار به ۱۱۰ هزار هکتار از جمله مزایای اجرای این پروژه است”.

نماینده عالی دولت در استان کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: “توسعه صنایع وابسته چون پرورش ماهی، ایجاد بستر مناسب برای توسعه گردشگری و در نتیجه اشتغال زایی قابل توجه و افزایش کمی و کیفی سطح درآمد اهالی منطقه نیز از دیگر مزایای تکمیل و احداث سد مخزنی و نیروگاه چم شیر است”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید