خبرگزاری هرانا
امروز سه شنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۷, 25th of March 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۷/۰۷/۱۷ ساعت ۱۹:۰۰:۵۵

    خانه  > اصناف, سایر گروهها  >  دستکم ۲ تجمع اعتراضی برگزار شد

دستکم ۲ تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – امروز، حدود ۸۰ نفر از کارکنان سهام عدالت مقابل ساختمان وزارت اقتصاد و جمعی از مالباختگان موسسه کاسپین مقابل دادسرای عمومی و انقلاب تهران در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، درحالی‌که اعتراضات آرام صنفی حدود ۸۰ نفر از کارکنان سهام عدالت مقابل ساختمان وزارت اقتصاد امروز وارد چهارمین روز خود شده، یکی از معترضان گفت: “سوال ما این است که چرا باید کارکنان سهام عدالت که سالها ساعات عمر خود را صرف خدمت به دولت و مردم کرده‌اند برای دریافت حداقل‌های مزدی مقابل نهادهای دولتی تجمع کنند”.

حدود ۸۰ نفر از کارکنان دفاتر سهام عدالت به همراه خانواده‌هایشان از روز شنبه (۱۴ مهر ماه) تاکنون در اعتراض به مشخص نبودن وضعیت شغلی و دریافت نکردن حقوق طی ۴۲ ماه گذشته به تهران سفر کرده‌اند.

یکی از کارکنان دفاتر سهام عدالت در تشریح وضعیت خود و همکارانش گفت: “همانند روزهای گذشته به صورت شبانه‌روزی اما آرام در مقابل ورودی ساختمان وزارت اقتصاد و دارایی جمع شده‌ و منتظر عملی شدن وعده‌های داده شده در خصوص مطالباتمان هستیم”.

او با بیان اینکه تا این لحظه از جانب مسئولان سازمان خصوصی‌سازی و دفتر امور سهام عدالت پاسخ مشخصی به این خواسته‌های کارگران داده نشده است، در پایان گفت: “ظاهرا مسئولان نهادهای دولتی همانند سازمان خصوصی‌سازی و دفتر امور سهام عدالت توانایی لازم را برای حمایت از کارکنان سهام عدالت ندارند. این مسئولان به‌طور دائم وعده پیگیری مطالبات کارکنان معترض سهام عدالت را می‌دهند اما بعد ازگذشت چند روز از شروع اعتراضات هنوز اتفاق خاصی نیفتاده است”.

اعتراض مالباختگان موسسه کاسپین در تهران/ ویدئو

به گزارش هرانا، امروز، جمعی از مالباختگان موسسه کاسپین مقابل دادسرای عمومی و انقلاب تهران، اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند.

اعتراض سپرده‌گذاران موسسه‌های مالی و اعتباری از دو سال پیش آغاز شد و دولت و بانک مرکزی پرداخت مطالبات سپرده‌گذاران از طریق بانک‌های دولتی و خصوصی را متعهد شدند.

بر اساس ادعای بانک مرکزی تا به حال مطالبات بیش از ۹۵ درصد سپرده‌گذاران پرداخت شده است.

 

 

 

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید