خبرگزاری هرانا

    خانه  > کارگران  >  مرگ و مصدومیت ۲ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

مرگ و مصدومیت ۲ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

خبرگزاری هرانا – طی شب گذشته و امروز، در سایه فقدان ایمنی محیط کار، ۱ کارگر کشته و ۱ کارگر مصدوم شدند. ایران درزمینه‌ی رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، مورخ ۱۷ مهر ۱۳۹۷، منابع کارگری در معدن ذغال سنگ پرورده طبس، از مرگ یک معدنچی در اثر ریزش زغال سنگ خبر دادند.

یک منبع کارگری با اعلام خبر درگذشت این کارگر، گفت: “شب گذشته ( ۱۶ مهر‌ماه) ریزش تونل پیشروی در اسلوپ ۳ معدن یک پروده طبس منجر به مرگ یکی از کارگران پیمانکاری شد”.

وی افزود: “این ریزش به دلیل ایجاد حفره گازی صورت گرفته که در نتیجه آن مقداری ذغال سنگ روی کارگر حادثه‌دیده ریزش کرده است.”

به گفته کارگران، همکار فوت شده‌شان «عبدالله رسولی» نام دارد و تحت مسئولیت شرکت پیمانکاری «الماس مته شرق» در این واحد معدنی مشغول کار بوده است.

رمضان کریتی‌ثانی (مدیرعامل شرکت ذغال سنگ پروده طبس) با تایید این خبر گفت: “در این حادثه که شب گذشته در معدن شماره یک ذغال‌سنگ طبس در یکی از قسمت‌های زیرمجموعه پیمانکار رخ داد، به علت رانش ذغال ناشی از آزاد شدن گاز پشت توده زغال یک نفر جان باخت”.

کریتی افزود: “در این حادثه توده ذغال حرکت می‌کند و آقای رسولی کارشناس معدن و سوپروایزر شیفت که اهل شهرستان طبس بود، زیر آوار ذغال گرفتار و دچار خفگی شد و علیرغم انجام عملیات امدادی فوت کرد”.

وی گفت: “معدن مذکور مکانیزه است و در بازدید از محل مشخص شد همه نکات و تمهیدات ایمنی رعایت شده بود و هیچ نقطه ضعف ایمنی مشاهده نشد و علت حادثه آزاد شدن توده گاز پشت ذغال بوده که باعث حرکت ذغال شده است”.

مصدومیت یک کارگر به دلیل سقوط در چاه

به گزارش ایلنا، مورخ ۱۷ مهر ۱۳۹۷، سخنگوی سازمان آتش‌نشانی از مصدومیت یک کارگر به دلیل سقوط در چاه خبر داد.

جلال ملکی درباره جزییات این حادثه گفت: “در ساعت ۱۳:۲۰ ظهر امروز (۱۷ مهر‌ماه) یک مورد حادثه سقوط در چاه در مسیر شرق به غرب جاده خاوران در محدوده قیام‌دشت تهران به سامانه ۱۲۵ سازمان آتش‌نشانی اطلاع داده می‌شود”.

وی با بیان اینکه بلافاصله دو ایستگاه به محل حادثه اعزام شدند، خاطرنشان کرد: “محل حادثه یک ملک خصوصی بود که در آن یک حلقه چاه عمیق به عمق بیش از ۸۰ متر وجود داشته که مدتی بلااستفاده بوده و به عنوان یک چاه خشک در نظر گرفته شده بود. کارگران در این محل مشغول کار بودند که یکی از کارگران به هنگام پایین رفتن در داخل چاه به یکباره از به دلیل پارگی طناب دستگاه بالابر به انتهای چاه سقوط می‌کند و در انتهای چاه گرفتار می‌شود”.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی تصریح کرد: “آتش‌نشانان به سرعت کار را آغاز کرده و وارد چاه شده و موفق می‌شوند این فرد را که یک کارگر ایرانی ۳۵ ساله بود در شرایطی که آسیب‌های شدیدی دیده بود از چاه خارج کرده و به عوامل اورژانس تحویل دادند”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید