خبرگزاری هرانا

    خانه  > بهداشت و محیط زیست, سایر گروهها  >  طوفان گرد و خاک ۲۰۸ نفر را در سیستان و بلوچستان روانه بیمارستان کرد

طوفان گرد و خاک ۲۰۸ نفر را در سیستان و بلوچستان روانه بیمارستان کرد

خبرگزاری هرانا – مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت که طی ۲ روز گذشته، ۲۰۸ نفر از مردم منطقه به دلیل عوارض تنفسی، چشمی و قلبی ناشی از طوفان گرد و خاک راهی مراکز درمانی شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مهر، عبدالرحمن شهنوازی اظهار داشت: “طی ۲ روز گذشته و در پی شدت گرفتن طوفان گرد و خاک در شهرستان های زابل، زهک، هامون، هیرمند و نیمروز ۲۰۸ نفر به دلیل عوارض تنفسی، چشمی و قلبی ناشی از طوفان راهی مراکز درمانی و بیمارستان ها شدند”.

وی با اشاره به آماده باش نیروهای امدادی و درمانی در منطقه افزود: “طی این مدت پس از تماس با سامانه ۱۱۵ اورژانس بلافاصله نیروهای اورژانس جهت اقدامات لازم به محل حادثه اعزام شدند”.

مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان ادامه داد: “از  این ۲۰۸ نفر مصدوم  ۱۷۲ نفر پس از مراجعه درمان و ترخیص و ۳۶ نفر نیز در بیمارستان بستری شدند”.

وی با اشاره به فروکش کردن طوفان از امروز در منطقه تصریح کرد: “با توجه به خشک بودن بستر تالاب هامون و در نتیجه بروز پدیده طوفان و گرد و خاک همواره مردم منطقه به دلیل مشکلات مختلف که عمده ترین آنها تنفسی، چشمی و قلبی است به مراکز بهداشتی درمانی و بیمارستان ها مراجعه می کنند”.

استان سیستان و بلوچستان پس از استان کرمان به عنوان دومین استان پهناور کشور در جنوب شرقی ایران واقع است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید