خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اعدام  >  یک زندانی در همدان اعدام شد

یک زندانی در همدان اعدام شد

خبرگزاری هرانا –  یک زندانی که به اتهام “تجاوز به عنف” به مرگ محکوم شده بود، در همدان اعدام شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از فارس، حکم اعدام «رامین مجیدی‌فر» به اتهام “تجاوز به عنف” پس از تایید، با حضور نماینده دستگاه قضایی در شهر همدان اجرا شد.

بنابر این گزارش “متهم که در تاریخ ۸ مرداد ماه سال جاری در شهر همدان به اتهام “شرب خمر و تجاوز به عنف” توسط پلیس آگاهی دستگیر شده بود، بعد از طی مراحل قضایی به اتهام ۱۰ مورد تجاوز به عنف و آدم‌ربایی محاکمه و به اعدام محکوم شد”.

گفتنی است که به زمان و مکان دقیق اجرای حکم این اعدام توسط خبرگزاری فارس اشاره ای نشده است.

بنا بر گزارش سالانه سازمان عفو بین‌الملل، ایران به تناسب سرانه جمعیت و میزان اعدام، رتبه نخست اعدام شهروندان خود در دنیا را دارد.

مرکز آمار مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران هم در گزارش سالانه خود اعلام کرده بود بیش از ۶٠ درصد اعدام های صورت گرفته در ایران توسط دولت یا نهاد قضایی اطلاع رسانی نمی‌شوند که اصطلاحاً آن را اعدام “مخفیانه” می خوانند.

بر اساس داده های ۲۹۴۵ گزارش ثبت شده در مرکز آمار، نشر و آثار مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران در سالی که گذشت (اول فروردین ۱۳۹۶  تا ۲۷ اسفند ۱۳۹۶) دست کم ۳۲۲ شهروند اعدام شدند و ۲۳۶ تن دیگر به اعدام محکوم شدند. از جمله اعدام شدگان باید به اعدام ۴ کودک-مجرم اشاره کرد و همینطور به محل اجرای ۲۳ حکم اعدام که در ملأعام بوده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید