خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > بهداشت و محیط زیست, سایر گروهها  >  صدور حکم جایگزین حبس؛ متهم به جمع‌آوری زباله و انجام خدمات رایگان برای محیط زیست محکوم شد

صدور حکم جایگزین حبس؛ متهم به جمع‌آوری زباله و انجام خدمات رایگان برای محیط زیست محکوم شد

خبرگزاری هرانا – رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان البرز گفت که حکم یک شکارچی متخلف مبنی بر جمع‌آوری زباله و انجام خدمات رایگان برای محیط زیست اجرا شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایرنا، اکبر کشت پرور روز سه شنبه با اعلام این خبر افزود: “شعبه ۱۰۱ دادگاه کیفری محمدیه در راستای مجازات جایگزین حبس برای یک شکارچی متخلف حکم جمع‌آوری زباله و انجام خدمات رایگان را برای محیط زیست صادر کرده بود”.

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان البرز گفت: “این شکارچی که با سلاح شکاری دیگران برای شکار در شهرستان البرز اقدام کرده بود در راستای اجرای حکم به پاکسازی زباله های اطراف محل تخلف خود اقدام کرد”.

کشت پرور ابراز داشت: “این امر با نظارت کارشناسان محیط زیست صورت گرفت و زباله های جمع آوری شده به محل های مجاز مدیریت پسماند استان منتقل شد”.

شهرستان البرز یکی از شهرستانهای استان قزوین ایران است.

گفتنی است با تصویب قانون مجازات اسلامی جدید در فصل نهم آن به مجازات‌های جایگزین اشاره شده است.

بر اساس این قانون قضات می‌توانند با توجه به شرایط متهم و داشتن برخی شروط از مجازات‌های جایگزین حبس استفاده کنند؛ به عنوان مثال یکی از شروط اجرای این قانون رضایت داشتن فرد محکوم است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید