خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  انفجار مین در کردستان و ایلام دو مصدوم بر جای گذاشت

انفجار مین در کردستان و ایلام دو مصدوم بر جای گذاشت

خبرگزاری هرانا – دو تن از کارکنان مرکز مین زدایی در دو حادثه جداگانه در استان‌های کردستان و ایلام، بر اثر برخورد با مین دچار مصدومیت و قطع عضو شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مین و زندگی، روز جمعه ۶ مهرماه ۱۳۹۷، یک مین روب از اعضای مرکز مین‌زدایی در حین پاکسازی پایگاه متروکه احمد مرده واقع در استان کردستان، بر اثر برخورد با مین دچار مصدومیت و قطع عضو شد.

هویت این فرد “علی اشرف جوانی” اعلام شده است.

این مین روب در حین پاکسازی با مین برخورد کرده و بر اثر این حادثه پای راستش از ناحیه مچ قطع شده است.

بنابر خبری دیگر، ۳ مهرماه ۱۳۹۷، یک مین روب از کارکنان مرکز مین زدایی در حین پاکسازی میادین مین در استان ایلام، بر اثر برخورد با مین دچار مصدومیت شد.

هویت این شخص “عبدالکریم محمدی” اعلام شده است.

این مین روب در حین پاکسازی میادین مین در استان ایلام، بر اثر انفجار مین از ناحیه چشم و صورت مجروح شد.

بر پایه همین گزارش حال عمومی ایشان خوب اعلام شده است.

در حدود ۴۲۰۰۰ کیلومتر مربع از اراضی ایران آلوده به مین‌های به‌جا مانده و عمل‌نکرده جنگ ایران و عراق است که نظامیان عراقی در زمان اشغال این مناطق در زمین تعبیه کرده‌اند.

دولت ایران نیز همچنان به تولید، استفاده و صادرات مین‌های ضدنفر ادامه می‌دهد و معتقد است استفاده از این مین‌ها تنها راه مؤثر برای تأمین امنیت مرزهای طولانی این کشور است.

بر همین اساس بخش‌هایی از مرزهای ایران با افغانستان، پاکستان و عراق مین‌گذاری شده‌است؛ در جریان درگیری‌های دهه ۱۳۶۰ در کردستان هم بسیاری از اراضی این منطقه مین‌گذاری شدند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید