خبرگزاری هرانا
امروز دوشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۷, 26th of April 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۷/۰۸/۱۳ ساعت ۱۸:۱۵:۰۱

    خانه  > اندیشه و بیان  >  محکومیت یک شهروند در کامیاران به حبس همزمان با آزادی یک‌ بازداشتی در مهاباد

محکومیت یک شهروند در کامیاران به حبس همزمان با آزادی یک‌ بازداشتی در مهاباد

خبرگزاری هرانا – یک شهروند در شهرستان کامیاران به سه ماه و یک روز حبس محکوم شد. همزمان یک بازداشتی در شهرستان مهاباد با تودیع وثیقه تا هنگام برگزاری جلسه‌ی دادگاه آزاد شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان، روز یکشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۷، «رحیم خاطری» ۳۷ ساله فرزند امان‌الله از اهالی روستای شیروانه‌ از توابع کامیاران از سوی دادگاه انقلاب این شهرستان به اتهام «همکاری با احزاب کرد مخالف نظام» به سه ماه و‌ یک روز حبس محکوم شد.

رحیم خاطری

پیش از این گزارش شده بود که آقای خاطری به علت ناتوانی در تامین وثیقه‌ی ۵۰۰ میلیون تومانی قبل از صدور حکم، همچنان در بازداشت به سر می‌برد.

رحیم خاطری روز ۳ مرداد در منزل شخصی خودش به اتهام «همکاری با احزاب کرد مخالف نظام» بازداشت گردید. او پیش از آن هم چندین بار در همین رابطه مورد بازجویی و بازداشت کوتاه‌مدت قرار گرفته‌ بود.

همزمان در خبری دیگر از مهاباد گزارش شده است که روز یکشنبه‌ ۱۵ مهر ۹۷ «بهروز خلیفه‌زاده» پس از هشت روز بازجویی با تودیع وثیقه‌ی ۱۲۰ میلیون تومانی تا هنگام برگزاری جلسه‌ی دادگاه آزاد شد.

بهروز خلیفه‌زاده روز شنبه ۷ مهر، پس از تفتیش محل سکونتش، به اتهام «همکاری با یکی از احزاب کرد مخالف نظام» بدون ارائه‌ی برگه‌ی قضایی بازداشت گردید.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید