خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اقلیت های ملی  >  احضار جواد احمدی یئکانلی به پلیس اطلاعات و امنیت خوی/ سند

احضار جواد احمدی یئکانلی به پلیس اطلاعات و امنیت خوی/ سند

خبرگزاری هرانا – جواد احمدی یئکانلی، فعال ترک (آذربایجانی) ساکن خوی، توسط پلیس اطلاعات و امنیت عمومی فرماندهی انتظامی این شهرستان احضار شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، جواد احمدی یئکانلی فعال ترک (آذربایجانی) ساکن خوی، روز دوشنبه ۱۶ مهرماه جهت پاره‌ای از توضیحات به پلیس اطلاعات و امنیت عمومی فرماندهی انتظامی این شهرستان احضار شد.

از دلایل احضار و اتهامات عنوان شده علیه وی کماکان اطلاعی در دست نیست.

لازم به ذکر است، این فعال ترک در تاریخ ۱۵ تیرماه سال جاری همزمان با مناسبت گردهمایی سالانه قلعه بابک و در ادامه بازداشت‌های گسترده فعالان ترک در استان‌های آذربایجان و اردبیل در خوی بازداشت شده و سپس با تودیع وثیقه ۲۰ میلیون تومانی آزاد شد.

آقای احمدی پیشتر نیز پس از حضور در مراسم دوازدهمین سالگرد اعتراضات خردادماه ۸۵ در گلزار شهدای شهرستان نقده بازداشت شده و در زمان بازداشت نیز مورد ضرب و شتم قرار گرفته و نهایتا با تودیع وثیقه صد میلیون تومانی به صورت موقت آزاد شد. با این حال اداره اطلاعات خوی بارها با تماس با این فعال ترک و خانواده وی نسبت به ادامه فعالیت‌های او هشدار داده‌اند.

وی همچنین در تاریخ ۱۸ آذرماه سال ۹۵ نیز در منزل پدری خود بازداشت شد. ماموران امنیتی در این بازداشت ضمن تفتیش منزل پدری ایشان، کتاب‌ها و کامپیوتر ایشان را نیز ضبط کردند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید