خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها, کارگران  >  در ۵ ماهه امسال؛ ۳۴ نفر در آذربایجان‌شرقی حین کار کشته شدند

در ۵ ماهه امسال؛ ۳۴ نفر در آذربایجان‌شرقی حین کار کشته شدند

خبرگزاری هرانا – در پنج ماهه منتهی به مرداد امسال تعداد ۳۴ نفر در اثر حوادث کاری در استان آذربایجان‌شرقی جان خود را از دست داده‌اند که این تعداد نسبت به دوره مشابه در سال گذشته که تعداد تلفات ۲۵ نفر بوده ۳۶ درصد افزایش داشته است. ایران درزمینه‌ی رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از فارس، در مرداد امسال نیز تعداد ۶ نفر در اثر حادثه کاری جان خود را ازدست داده که نسبت به مرداد سال گذشته یک نفر کاهش یافته است.

درسال گذشته تعداد ۶۷ نفر در اثر حادثه کاری دراستان فوت کرده اند که ازاین تعداد یک نفر زن بوده است.

براساس این گزارش مصدومین ناشی از حوادث کاری درطی همین مدت ۵۷۰ نفر بوده که از این تعداد ۲۱ نفر زن و ۵۴۹ نفر مرد بودند. توضیح اینکه مصدومین حادثه کاری مرداد امسال ۱۲۶ نفر بوده که نسبت به سال گذشته ۹ درصد کاهش را نشان می دهد.

در سال گذشته تعداد مصدومین حوادث کاری که به ادارات پزشکی قانونی استان مراجعه داشته اند یک هزار و ۳۳۲ نفر بود.که ازاین تعداد ۳۴ نفر زن و یکهزارو ۲۹۸ نفر مرد بودند.

لازم به اشاره است که ایران درزمینه‌ی رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید