خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  اعتراضات دیماه؛ علیرضا معینیان به حبس محکوم شد

اعتراضات دیماه؛ علیرضا معینیان به حبس محکوم شد

خبرگزاری هرانا – علیرضا معینیان فعال مدنی ساکن تبریز که در جریان اعتراضات سراسری دی‌ماه سال گذشته در این شهر بازداشت و سپس با تأمین وثیقه آزاد شده بود، توسط شعبه ۲ دادگاه انقلاب تبریز به هشت ماه حبس تعزیری محکوم شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، علیرضا معینیان فعال مدنی و از بازداشت شدگان اعتراضات سراسری دی‌ماه در شهر تبریز، توسط شعبه ۲ دادگاه انقلاب تبریز به هشت ماه حبس تعزیری محکوم شد.

یک منبع مطلع در این خصوص به هرانا گفت: “آقای معینیان در اعتراضات دی‌ماه سال گذشته بازداشت و با اتمام مراحل بازجویی به قید ضمانت فیش حقوقی آزاد شد. سپس وی در روز سوم اردیبهشت ۹۷ جهت تکمیل مراحل بازپرسی خود به شعبه ۱۹ دادرسی تبریز احضار و از بابت اتهامات تبلیغ علیه نظام و شرکت در تجمعات غیر قانونی تفهیم شد و قرار کفالتش به قرار وثیقه ۱۰۰ میلیون تومانی تغییر پیدا کرد. اکنون آقای معینیان از سوی شعبه دوم دادگاه انقلاب تبریز به ریاست “قاضی احراری” از بابت اتهامات “تبلیغ علیه نظام” و “شرکت در تجمعات غیر قانونی” به تحمل ۸ ماه حبس تعزیری محکوم شده است.”

لازم به ذکر است که علیرضا معینیان در تاریخ ۱۱ دی‌ماه در جریان اعتراضات سراسری سال گذشته بازداشت و به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شده بود.

در اعتراضات اخیر که بعضاً با عنوان «اعتراضات دی‌ماه» از آن یاد می‌شود، تعداد پر شماری از افراد در شهر‌های مختلف بازداشت و مورد بازجویی قرار گرفتند. طی این اعتراضات در سراسر ایران دست‌کم ۲۵ تن کشته و حدود ۵ هزار نفر نیز بازداشت شدند.

رحمان فضلی، وزیر کشور در آخرین گفتگوی خود در این باره اذعان کرد: “اعتراضات دی‌ماه ۹۶ در ۱۰۰ شهر ایران روی داد که این اعتراضات در ۴۰ شهر به خشونت کشیده شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید