خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اصناف, کارگران  >  کارکنان سهام عدالت و کارگران شهرداری شادگان تجمع اعتراضی برگزار کردند

کارکنان سهام عدالت و کارگران شهرداری شادگان تجمع اعتراضی برگزار کردند

خبرگزاری هرانا – جمعی از نمایندگان کارکنان تعاونی سهام عدالت کشور برای دومین روز متوالی در مقابل ساختمان وزارت اقتصاد و دارایی تجمع کردند. معترضان ابتدای ماه جاری نیز چهار شبانه‌روز مقابل ساختمان خصوصی‌سازی دست به اعتراض زده بودند. همزمان جمعی از کارگران خدمات شهری شهرداری شادگان در اعتراض به پرداخت نشدن چند ماه حقوق و مزایای خود روز یکشنبه درب ورودی شهرداری را مسدود کردند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، در ادامه تجمع دیروز کارکنان سهام عدالت، بیش از ۷۰ نفر از آنها شب گذشته را مقابل ساختمان وزارت اقتصاد و دارایی سپری کردند و صبح امروز با طلوع آفتاب به تجمع اعتراضی‌شان ادامه دادند.

بامداد دیروز (۱۴ مهر ماه) گروهی از کارکنان تعاونی سهام عدالت به نمایندگی از جمعیت هزار و پانصد نفری کارکنان دفاتر سهام عدالت در کشور با سفر به پایتخت، در اعتراض به ۴۲ ماه معوقات مزدی و امنیت شغلی خود برای چندمین بار در مقابل ساختمان وزارت اقتصاد و دارایی تجمع کردند.

یکی از کارگران معترض به ایلنا گفت: “با وجود اینکه شب گذشته را با سرمای پاییزی به سختی در مقابل ساختمان وزراتخانه اقتصاد به صبح رسانده‌ایم اما اگر مشکلاتمان بی‌پاسخ بماند، همچنان به تجمع خود ادامه می‌دهیم”.

به گفته وی، اعتراضات کارکنان سهام عدالت جدا از معوقات مزدی، درباره اختصاص ۲۵ میلیارد تومان بودجه از سوی هیات وزیران برای جبران خدمات کارکنان شرکت‌های تعاونی شهرستانی سهام عدالت است.

او گفت: “سازمان خصوصی‌سازی بودجه تخصیص داده شده را فقط برای دو تا سه نفر از کارمندان دفاتر تعاونی در نظر گرفته که بدین ترتیب هر نفر امکان دریافت ۹۹۲هزار تومان دستمزد در ماه را خواهد داشت و این برخلاف مصوبه شورای عالی مزد خواهد بود”.

طبق اظهارات وی، در چنین شرایطی وضعیت شغلی سایر کارکنان شاغل در دفاتر سهام عدالت و پرداخت مطالبات مزدی آنها نامشخص خواهد بود و در این خصوص هیچ تصمیم قانونی گرفته نشده است.

یکی دیگر از کارگران معترض در تشریح اعتراضات صنفی خود و همکارانش در تهران گفت: “در سال جاری چندین بار به تهران آمده و مقابل ساختمان نهادهای مختلف دولتی تجمع کرده‌ایم. آخرین اعتراض ما به ابتدای ماه جاری مربوط می‌شود که برای چندین روز آنهم به صورت شبانه‌روزی مقابل ساختمان سازمان خصوصی‌سازی برگزار شد”.

 وی افزود: “در طول روزهایی که در تهران مطالباتمان را پیگیری می‌کنیم با وجود اینکه همه مسئولان و رسانه‌های دولتی و صداوسیما از اعتراض ما با خبر هستند، حتی کوچک‌ترین سختی به خود راه ندادند تا بیایند و از نزدیک مشکلات ما را جویا شوند. در طول این روزها هیچ مسئولی نه تنها حاضر نشد از مشکلات ما بپرسد بلکه حتی کسی نپرسید که در این مدت چه می‌خورید و شب‌ها به کجا می‌روید؟”

به گفته وی، فقط دیروز جلسه کوتاهی با مسئولان حراست وزرات اقتصاد و دارایی برگزار شده است که وعده پیگیری داده شده اما زمان رسیدگی به آن هنوز مشخص نیست.

حدود هزار و پانصد کارگر در دفاتر مختلف تعاونی‌های عدالت کشور همزمان با اجرای طرح سهام عدالت با ۴۲ ماه مزد معوقه مشغول کار هستند که تعدادی از آنها را جانبازان و خانواده‌های شهدای جنگ تحمیلی تشکیل می‌دهند.

کارگران معترض ورودی شهرداری شادگان را مسدود کردند

به گزارش ایرنا، جمعی از کارگران خدمات شهری شهرداری شادگان در اعتراض به پرداخت نشدن چند ماه حقوق و مزایای خود روز یکشنبه درب ورودی شهرداری را مسدود کردند.

تعدادی از این کارگران روز یکشنبه مدعی شدند شهرداری شادگان هشت ماه است که حقوقی به آنان پرداخت نکرده است.

این کارگران که در بخش فضای سبز مشغول کار می باشند گفتند: “ادامه این روند زندگی را برای آنان و خانواده هایشان سخت کرده و از سویی به دلیل کمبود فرصت شغلی در شادگان چاره ای جز ادامه کار در شهرداری نداریم”.

آنها از مسئولان استان خواستند با کمک به شهرداری شادگان که از جمله شهرداری های فقیر از نظر در آمد است کارگران زحمتکش آنرا را یاری کنند زیرا هر چند وقت یکبار این مسائل تکرار می‌ شود.

کارگران مذکور که تعداد آنها ۵۰ نفر تخمین زده می شد گفتند: “درآمد شهرداری شادگان به دلیل نبود شرکت و یا مراکز بزرگ تجاری و اقتصادی در این شهر بسیار پائین است اما از مسئولان انتظار می رود مزد کارگران را به موقع پرداخت کنند در غیر اینصورت آنان نیز نسبت به کار و فعالیت دلسرد می شوند”.

تلاش خبرنگار ایرنا برای گفت و گو با شهردار و رئیس شورای اسلامی شهر شادگان در این رابطه به نتیجه نرسید.

شادگان در فاصله ۷۵ کیلومتری اهواز مرکز استان خوزستان قرار دارد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید